FETÖ’nün ‘Abant’ına katılan isim Davutoğlu’na danışman oldu!

featured
service

FETÖ’nün 30’uncu Abant Toplantısı’na katılan eski Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Tanıtma Vakfı Genel Başkanı Dinçer Türkmen yapılan görevlendirme ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na danışman olarak atandı. Davutoğlu’nun danışman kadrosunda FETÖ’yü öven paylaşımlarla gündeme gelen Hasan Serdar Bilir de yer alıyor.

VERYANSIN TV

Gelecek Partisi 1. Olağan Kongresi’nin ardından yapılan görevlendirme ile Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’na danışman olarak atanan isimler belli oldu.

Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamaya göre Abdullah Teber, Ayşe Tülin Dinçelli, Bayram Zilan, Burçak Başbuğ Erkan, Cuma İçten, Dinçer Türkmen, Hasan Serdar Bilir, Kemal Şişman, Metin Karakaş, Mustafa Bilici, Namık Ergün ve Ogün Altıparmak Genel Başkan danışmanlığına atandı.

ABANT TOPLANTISINA KATILAN İSİM DANIŞMAN ATANDI

“Gelecek Türkiye’nin” ifadeleriyle duyurulan açıklamaya göre ataması yapılan isimler arasında geçmişte FETÖ’nün toplantılarına katılan ve FETÖ’yü öven paylaşımlarla gündeme gelen isimler dikkat çekiyor.

Eski Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Tanıtma Vakfı Genel Başkanı Dinçer Türkmen’im FETÖ’nün kurduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın düzenlediği Abant Platformu’nun 30. Toplantısı’na katılan isimler arasında.  

Türkmen ‘Aleviler ve Sünniler: Barışı ve Geleceği Birlikte Aramak’ başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer almış.

FETÖ’CÜ DERGİYE BAŞARI DİLEMİŞ

FETÖ’yü öven paylaşımlarda bulunan Hasan Serdar Bilir de Davutoğlu’nun danışman kadrosunda.

Bilir’in paylaşımlarında FETÖ yayın organı olduğu gerekçesiyle kapatılan Yarına Bakış dergisine “başarı dilediği”, FETÖ’cü Samanyolu ve Taraf gazetesinin haberlerini sık sık paylaştığı, 17-25 Aralık sonrası da FETÖ’cü Emre Uslu’nun yazılarını paylaştığı görülüyor.  

 

‘HAYIR’ DİYENLERİ BÖLÜCÜLÜKLE SUÇLAYAN İSİM DE YOL GÖSTERECEK!

Davutoğlu’na danışman olarak atanan isimler arasında başkanlık sisteminin hararetli savucularından Metin Karakaş da yer alıyor. Referandum döneminde AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Karakaş “Türkiye’nin kalkınmasını istemeyen, bölünmesini isteyenlerin verdiği karardır hayır” ifadeleriyle referanduma hayır diyenleri bölücülükle suçlamıştı.

‘TÜRK’ ALERJİSİ OLAN BİLİCİ’YE DANIŞACAK

Eski AKP Van Milletvekili Mustafa Bilici de Davutoğlu’nu danışmanı olarak görev yapacak. Bilici son olarak “Biz Kürtleri, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ayrıştırarak, ötekileştirerek, alt kimlik-üst kimlik ile bir yere varamayacağımıza inanıyoruz.” İfadeleriyle gündeme gelmişti.

FETÖ’nün ‘Abant’ına katılan isim Davutoğlu’na danışman oldu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Bunların alt kimligide üst kimligide ivan

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!