FETÖ’nün ‘kadim abi’si yakalandı

FETÖ'nün sözde üst düzey yöneticilerinden Yusuf Bekmezci ile sözde 'Karşıyaka eyalet imamı' Akif Sarı, İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince saklandıkları evde yakalandı.

FETÖ’nün ‘kadim abi’si yakalandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında haklarında yakalama emri olan ve örgüt yapılanmasında “il-bölge-ülke imamları”nın üstünde konumlandırılan, örgütte “kadim abi, irşatçı” gibi sıfatlarla nitelendirilen Yusuf Bekmezci, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ve istihbarat birimlerinin iki hücre evine düzenlediği operasyonda yakalandı.

Bekmezci ile yakalama emriyle aranan, örgütte bir dönem sözde “Karşıyaka eyalet imamlığı” yapan Akif Sarı da gözaltına alındı.

Operasyonda örgüt mensuplarına verilmek üzere ayrı zarflara konulmuş 41 bin 466 dolar ile 66 bin 625 liralık banknot ve önemli örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

GÜLEN’LE BİREBİR GÖRÜŞEBİLEN İSİMLERDEN

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen ile birebir görüşebilen en yakın isimlerden Bekmezci’nin, örgüt içi anlaşmazlıklarda sözü ve talimatlarına itimat edilen üst düzey isimler arasında yer aldığı ve mayıs ayında örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanan eski Sinop Emniyet Müdürü Şeref Aytekin’in kayınpederi olduğu öğrenildi.

BEKMEZCİ’NİN FUTBOLCULARLA FOTOĞRAFI ÇIKMIŞTI

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’ye yönelik bir operasyonda ele geçirilen albümde Yusuf Bekmezci’nin Fetullah Gülen ile Pensilvanya’da aynı karede bulunduğu fotoğraf ortaya çıkmıştı. Ayrıca, Bekmezci’nin FETÖ’nün futbol yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aranan eski milli futbolcu Arif Erdem, Hakan Ünsal, Emre Belözoğlu ve Ahmet Yıldırım ile de çekilmiş fotoğrafları ele geçirilmişti.