Filenin Sultanları'nı hedef alan Şenocak'a Cübbeli ve Boynukalın'dan destek

'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve eski Ayasofya İmamı Boynukalın Filenin Sultanları’nı hedef alan İlahiyatçı İhsan Şenocak’a destek verdi.

Filenin Sultanları'nı hedef alan Şenocak'a Cübbeli ve Boynukalın'dan destek

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları B Grubu'ndaki ilk maçında son olimpiyat şampiyonu Çin'i baştan sona üstün götürdüğü mücadele mağlup etti.

Filenin Sultanları’nın zaferi, daha önce 'Kadınlar kaşlarını almasın, pantolon giymesin' gibi açıklamalarıyla gündeme gelen İlahiyatçı İhsan Şenocak’ı rahatsız etti.

Şenocak Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

'BURNUNU GÖSTERMEKTEN UTANAN...'

“İSLAMIN KIZI! Sen OYUN ALANLARININ değil, imanın, iffetin, ahlakın, hayanın, edebin SUTANISIN; SEN "burnunu göstermekten utanan" ANALARIN EVLADISIN. Ekranlara ve sakallı ağabeylerinin popüler kültürün kurbanlarına "sultan" demesine aldanmayasın! Umudumuz da, duamız da SENSİN!”

Şenocak daha sonra gelen tepkilere verdiği yanıtta ise "Öyle bir ortam inşa ettilerki artık harama haram demek linç vesilesi. Bir baba tesettüre giren kızına “açıl,dansa kalk’ dese bu çağdaşlık;Müslüman evladına ‘şunlar gibi olma’ dese ya da tesettür çağrısı yapsa bu gericilik(!) oluyor. Harama ‘haram’ demeyen neslini haramdan koruyamaz." paylaşımında bulundu. 

Şenocak’a destek 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’den geldi.

Ünlü “#İhsanŞenocakYalnızDeğildir” etiketiyle “İhsan Hoca hakkı söylüyor.” paylaşımında bulundu. 

 

MEHMET BOYNUKALIN DA DESTEK VERDİ

“1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam'dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” diyen eski Ayasofya Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın da Şenocak’a destek verdi:
 
“Tesettür Allah’ın emri, Müslüman kadının vakarı, İslam'ın şiar ve sembolüdür. Maraş gibi bir çok yerde İstiklal savaşımız tesettüre yapılan saldırı sebebiyle başlamıştır. Allah’ın emrini hatırlatan hocalar ve #İhsanŞenocakYalnızDeğildir”