Firari FETÖ’cü Sevda Noyan’ın eşinin nasıl işe alındığını anlattı

FETÖ’cü Tuncay Opçin, canlı yayında ölüm listesi açıklayan Sevda Noyan’ın eşi Engin Noyan'ın Samanyolu TV'de nasıl işe alındığını anlattı.

Firari FETÖ’cü Sevda Noyan’ın eşinin nasıl işe alındığını anlattı

FETÖ firarisi Tuncay Opçin Twitter hesabından konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“STV, Engin Noyan’ı ekrana müzik programı yapsın, diye almıştı. Noyan, bir müddet bu minvalde programlar yaptık. Ancak daha sonra format değiştirerek, dini konulara girmeye başladı. Sevda Noyan’la Engin Noyan’ın tanışıklığı da bu döneme rastlar. Eser Noyan, yaşananları bütün teferruatıyla biliyor. Engin Noyan’ın STV’de programa başladığı dönem, Cemaat’in harekete dönüşmeye başladığı zamanlardı. Kapılarını her görüş ve düşünceye açtığı günlerdi.

Aynı dönemde Hilmi Yavuz, Sezer Tansuğ gibi isimleri Zaman transfer etmiş, kültür-sanat sayfalarını açmıştı. Cemaat’in ve yayınların yapmaya çalıştığı açılımın, haklı-haksız sebeplerle maalesef kıymeti bilinmedi. Uzatılan el çoğu zaman havada kaldı.Hizmet’in Türkiye’de yaşadıkları diğer İslami ve Sol gruplar tarafından büyük bir keyifle izleniyor. Hizmet’in olmayışı onlara saha açmış oluyor. Bunu da Noyan Olayı’nda olduğu gibi her fırsatta dışavuruyorlar.”

Sevda Noyan, Ülke TV’de katıldığı programda ’15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür’ şeklinde sözler sarf etmişti. Noyan’ın, 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e övgüler dizen tweeti ve 15 Temmuz’da telsiz fotoğrafı paylaştığı ortaya çıkmıştı.