Gazeteci Zülal Kalkandelen’e ölüm tehdidi

Cumhuriyet gazetesi yazarı Zülal Kalkandelen, avcılık karşıtı yazıları sebebiyle daha önce tecavüz ile tehdit edilmişti. Kalkandelen, kendisine yönelik ölüm tehditlerinin sürdüğünü açıkladı.

featured

Cumhuriyet gazetesi yazarı Zülal Kalkandelen, iki yıl önce av karşıtı yazıları sebebiyle İ.B. isimli kişi tarafından tecavüz ile tehdit edildikten sonra suç duyurusunda bulundu. Kalkandelen’in yaptığı ilk suç duyurusu sonrası kovuşturmaya yer yok kararı verildi. Bunun üzerine Kalkandelen, İ.B. hakkında ikinci kez suç duyurusunda bulundu. İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz haftalarda İ.B’ye ‘delil yetersizliğinden’ beraat kararı verdi.

Kalkandelen, bugün sosyal medya hesabından tehditlerin sürdüğünü açıkladı. 2019’da atılan ve idamla tehdit edildiği bir tweeti paylaşan Kalkandelen şunları söyledi:

“Hakkımda bu paylaşım yapıldığında da suç duyurusunda bulunmuştum ama savcı ‘kovuşturmaya gerek yok’ kararı vermişti. Yıllardır çeşitli nedenlerle ölüm tehditleri alıyorum. Bir ricam var: Şimdi destek vermeyenler, ben bu dünyadan ayrıldığımda arkamdan beni öven bir şey yazmasın.”

Gazeteci Zülal Kalkandelen’e ölüm tehdidi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  Bu zorba zihniyetinde önüne geçilmeli. Bakıyorsun kadını taciz ediyor, kadın dövüyor,yolu kesip adam dövüyor sonra yaptığımın farkında değildim diyip yırtıyor, insan canı bu kadar ucuz olmamalı. Hücrede bir yıl tek kalması gerekir ki iyice kendine gelsin!!!

  Cevapla
  • 2 ay önce

   İstediklerini vermiş oluyorsun ozaman ve halk o canavarın 80-100e kadar yaşaması için vergi ödüyecek yada yüksek ihtimalla 15-20senede af’la çıkacak demekdir.
   Eğer idam yoksa
   Olması gereken hücre değil madenlerde çalıştırılmasıdır halka yük olmamalı bu yaratıklar

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!