Gamze Akkuş İlgezdi’nin son skandalı: Manikür sırası bekleyemedi kuaförü mühürletti

CHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi, kuaförde sıra beklemek istemeyince diğer müşterilerle tartıştı. Tartışma sonrası kuaför dükkânına belediye ekipleri gelerek, ‘Dükkânın bir bölümün kaçak olduğunu’ söyledi ve yıktı. Bu da yetmedi, yıkımın ardından kuaför salonu mühürlendi. Onlarca emekçinin ekmek yediği dükkân mühürlendi. Şimdi dükkân sahipleri hukuk mücadelesi veriyor.

Gamze Akkuş İlgezdi’nin son skandalı: Manikür sırası bekleyemedi kuaförü mühürletti

Veryansın TV- ÖZEL HABER

CHP’nin tartışmalı yöneticilerinden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi, bir skandalla daha gündeme geldi.

Veryansın TV’nin edindiği bilgilere göre Gamze Akkuş İlgezdi, yerel seçimler sırasında Ataşehir’de bir kuaför salonunda oje sürdürmek ve manikür yaptırmak istiyor ancak sıra beklemek istemiyor. Bunun üzerine sıra bekleyen ve Gamze Akkuş İlgezdi’nin daha önceden de siyasi kimliğini kullanarak sıra beklemeden hizmet almasına tanık olan bir kadın müşteri durumdan şikayetçi oluyor. Çıkan tartışma üzerine mekandan ayrılan Gamze İlgezdi, birkaç gün sonra eşi aracılığıyla belediye zabıtalarını kuaför salonuna gönderiyor. 2011’den beri hizmet veren kuaförün asma katının kaçak olduğu iddia ediliyor ve yıkılması isteniyor. Oysa 2014 yılında Cumhuriyet savcısının, kiracı oldukları gerekçesiyle asma katın yıkılması talebine karşı “kovuşturmaya gerek yoktur kararı” vermiş olmasına rağmen.

Kuaförün yıkılan asma katı

Kuaföre verilen 1 aylık süre daha sonra gönderilen tebligatla 15 güne düşürülüyor. Belediyenin denetimleri ve ruhsatıyla faaliyete geçen kuaförün işletmecileri, meselenin asma kat olmadığının bilincinde olarak gerginliği düşürmek için asma katı yıkıyorlar. Buna rağmen belediye zabıtası dükkanı mühürlemek istiyor. Asma katın yıkıldığını söyleyen kuaför işletmecilerine zabıtanın “emir yukarıdan” diyor.

Ataşehir Belediyesi’nin 2015 yılında verdiği ruhsat

 

Bunun üzerine kuaför salonu mühürleniyor ve onlarca çalışan işsiz kalıyor. Kuaför işletmecileri idari mahkemede dava açıyorlar ve  yürütmeyi durdurma kararı çıkıyor. Karar üzerine belediyenin mühürleri sökülüyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi’nin haberimize ne yanıt vereceği merak konusu.

‘YOLSUZLUK’ İDDİASIYLA AÇIĞA ALINDI TEKRAR ADAY YAPILDI

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, hakkında “Haksız mal edinme” ve “İhaleye fesat karıştırma” suçlarından 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Türkiye genelinde yayın yapan gazetelerde mal varlığına ilişkin aleyhine haberler çıkan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi’nin kendileri, çocukları ve haberi yapan gazeteler hakkında şikayetçi oldukları belirtilmişti.

İddianamede, Battal İlgezdi’nin 2009 yılından 20015 yılına kadar, kendisi ve ikinci kişiler tarafından hesaplarına yatırılan 2 milyon 548 bin 857 TL, 2 milyon 714 bin dolar ve 23 bin Euro’nun kaynağını açıklayamadığı, bunun da haksız mal edinme olarak değerlendirildiği belirtiliyor. İddianamede ayrıca Battal İlgezdi’nin kızı T. N. İ. adına kayıtlı gayrimenkulün parasal kaynağının tespit edilemediği belirtiliyor. İddianamede İlgezdi’nin alınan savunmasında hesabına yatırılan paraların alacağının tahsilinden kaynaklandığını söylediği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Battal İlgezdi, CHP Genel Merkezi’nce yeniden aday gösterilmişti.

REZİDANSLAR KRALİÇESİ

Battal İlgezdi’nin eşi Gamze İlgezdi, yaklaşık iki sene önce Kılıçdaroğlu’nun a takımına girerek partinin Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olmuştu.

İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Battal İlgezdi’nin, kentsel dönüşüm projesi üzerinde yükselen Trendist Ataşehir adlı site kapsamında belediyeyi 82 milyon TL zarara uğrattığını raporlamıştı. Battal İlgezdi’nin belediyeyi zarara uğrattığı projede, CHP Milletvekili olan eşi Gamze İlgezdi Akkuş’un kardeşinin 2, annesinin ise bir rezidans dairesi olduğu ortaya çıkmıştı.

Battal İlgezdi’nin Ataşehir Trendist’te 20’ye yakın dairenin olduğu basına yansımıştı.