Geziciler bunu duymasın… CHP’li başkan eylemcilerden tazminat istiyor!

İzmit'teki Gezi eylemleri davası 5. yılında sürüyor. Şikayetçiler arasında İzmir Belediyesi de bulunuyor. Eski başkan döneminde eylemciler hakkında şikayetçi olan belediye CHP döneminde de şikayetini sürdürüyor. Belediye 'Zarar ödenirse vazgeçeriz' diyor.

Geziciler bunu duymasın… CHP’li başkan eylemcilerden tazminat istiyor!

İzmit Belediyesi, Kocaeli’ndeki Gezi olayları davasında sanıklardan şikâyetçi oldu.

İstanbul Gezi Parkı’nda başlayarak tüm yurda yayılan Gezi Parkı eylemleri İzmit’te de yoğun bir katılımla yapılmıştı. Bu eylemlere katıldıkları ve kamu malına zarar verdikleri iddiasıyla 238 kişi hakkında dava açıldı. 5 yıldır süren bu davada şikayetçiler arasında İzmit Belediyesi de bulunuyor.

Eski İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan döneminde kişiler hakkında şikayetçi olan İzmit Belediyesi, CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet dönenimde de şikayetini sürdürdü.

Bugünkü duruşmaya İzmit Belediyesi adına katılan Avukat Suna Üstündağ Akdeniz, “Kamu zararı ödenmemiştir, ödenirse şikâyetimizden vazgeçiyoruz” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, Gezi olayları sırasında verdiği destekle biliniyor. Çeşitli zamanlarda eylemelere katılan Hürriyet, hatta sosyal medya hesabında, Gezi direnişini destekler çok sayıda paylaşım yapmıştı.

O dönemde yaptığı, “Çarşı haykırıyor; Kes bakalım!. Kes bakalım !.. Ağaçları kes bakalım!…. Sapı anana, kökü babana girecek mi bak bakalım!” şeklinde attığı tweet ortaya çıkmış, Hürriyet apar topar bu twiti silmişti.

CHP’li İzmit Belediyesi’nin Gezi Davasında yargılanan sanıklardan şikayetini sürdürmesi dikkat çekti.