Gülistan’ı arama kurtarma çalışmaları Sualtı Komutanlığı birlikleri kontrolünde devam ediyor

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları devam ediyor. Jandarma su altı arama kurtarma dalgıçlarının yer aldığı çalışmalarda, kameralı su altı robotları da kullanılıyor.

Gülistan’ı arama kurtarma çalışmaları Sualtı Komutanlığı birlikleri kontrolünde devam ediyor

Tunceli‘de 13 gün önce kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun bulunması için ekiplerce başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.

Kaybolduğu günden beri 40 kişilik dalgıç ekibi, AFAD ve Jandarma gece gündüz çalışıyor. Ekipler Gülistan’dan bir iz arıyor.

Tunceli Munzur Üniversitesi 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, 5 Ocak günü kaldığı yurttan çıktı. Kendisinden haber alamayan arkadaşları ve ailesi polise haber verdi. Günlerdir süren arama çalışmalarından hala bir sonuç alınamadı.

Ekipler aramaları Uzunçayır Baraj Gölü kıyı şeridi ile Dinar Deresi çevresinde yoğunlaştırmış durumda.

‘İNTİHARI DÜŞÜNEN BİRİ KPSS KİTABI ALIR MI?’

TRT Haber’in aktardığına göre Gülistan Doku’nun intihar ettiği yönündeki iddialara ise ailesinden bir kez daha yanıt geldi.

Abla Ayşegül Doku iddialara sert tepki gösterdi, “Benim kardeşimin odasından KPSS kitapları çıktı, intihar etmek isteyen, intihar etmeyi düşünen biri KPSS kitabı alır mı? Cevabını siz verin bana” diye konuştu.

Endişeli bekleyişine devam eden Gülistan’ın ailesi, umutla gelecek iyi bir haberi bekliyor.

DENİZ KUVVETLERİ KURTARMA SU ALTI KOMUTANLIĞI’NIN ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Milli Savunma Bakanlığından yapılan bilgilendirmeye göre Deniz Kuvvetleri Kurtarma Sualtı Komutanlığı’nın, Tunceli’de Gülistan’ı arama çalışmaları sürüyor.

İstanbul Kilyos açıklarında batan bir balıkçı gemisinin arama kurtarma görevini sürdüren, Girne açıklarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) deniz geçişi isale hattında hasar tespiti faaliyetleri yapan komutanlığa bağlı bir birlikler, Tunceli’de ise Uzunçayır Baraj Gölü’nde kaybolan Gülistan’ı arama faaliyetlerini su altı timleri ile yürütüyor.