Gül’ün sağ kolu Fehmi Koru’nun umudu Babacan ve Davutoğlu

Abdullah'a Gül'e yakınlığıyla bilenen Fehmi Koru kendi internet sitesinde kaleme aldığı yazıda, Babacan ve Davutoğlu liderliğindeki partilerin, “‘Ne yapılırsa yapılsın siyasetteki tıkanıklığı aşmak mümkün olmayacak’ umutsuzluğunu kırabileceğini” yazdı.

Gül’ün sağ kolu Fehmi Koru’nun umudu Babacan ve Davutoğlu

VERYANSIN TV

Abdullah Gül'ün sağ kolu olarak bilinen Fehmi Koru bugün kaleme aldığı yazıda Babacan ve Davutoğlu liderliğindeki partilerden beklediği umudu yazdı.  

Koru’nun yazısı şöyle: 

AK Parti bünyesinde siyaset yapmış liderlere sahip iki yeni parti korona dönemindeki zorunlu suskunluktan sonra meydanlara çıktı.

“Meydanlara” dememe bakmayın, toplantılar yine dönemin özelliği gereği salonlarda yapılıyor. İlk izlenim, salon toplantılarının ilgi açısından meydan kalabalığı görüntüsünü verdiği.

Yeni partilerin liderleri de kozalarından çıkıyor, can alıcı sorunlara temas ederken vaktiyle içinde yer aldıkları iktidar cephesine olan eleştirilerinin dozunu da artırıyorlar.

Çevreye kulak verildiğinde yeni partilerin görmeye başladıkları ilginin konuştukları illeri aşarak ülke geneline yayılmaya başladığı fark ediliyor.

Adam olacak kişi nasıl çocukluğundan belli olursa, partilerin iktidar adayı olup olamayacağı da kuruluşlarında gördükleri -veya göremedikleri- ilgiden belli olur. 

İki parti de kuruluş döneminde beklenen cevvaliyeti sergileyememişti. Zayıf çıkışlar yüzünden duyulan hayal kırıklığının üstesinden bir çırpıda ve bütünüyle gelmeleri zor; yine de ilgi halkasının genişlemesi bazı çevrelerde varlığını hissettiren “Ne yapılırsa yapılsın siyasetteki tıkanıklığı aşmak mümkün olmayacak” umutsuzluğunu kırabilir.

Siyaset umut demektir

Ülkenin böyle bir umuda ihtiyacı var.