‘Külliyedeki CHP’li’ operasyonu… Haber kaynağını bilenlerin sayısı dörde çıktı!

Son bir haftadır Türkiye gündemini işgal eden 'Külliye'de gizlice Erdoğan'la görüşen CHP'li' iddiasında dün gece yaşananlarla birlikte başka bir noktaya geçildi. FETÖ'nün kumpas dönemlerini hatırlatan bir 'operasyon' kokusu yayıldı. Söz konusu operasyon haberinin kaynağını bilenlerin sayısı ise an itibariyle dörde çıktı.

‘Külliyedeki CHP’li’ operasyonu… Haber kaynağını bilenlerin sayısı dörde çıktı!

Tartışma Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın köşe yazısıyla başlattı. Turan, kaynağından aldığı bilgiye göre önemli bir CHP’linin gizlice Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğünü yazdı. Erdoğan’ın o önemli CHP’liye “Sen CHP genel başkanı olmalısın” dediğini iddia etti. Yazıdan sonra Türkiye gündemi bu iddiaya kilitlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iddiayı doğruladı ama ismi açıklamayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise sert şekilde yalanladı ve Cumhurbaşkanlığını ortaya koyarak, Kılıçdaroğlu’na “Sen de genel başkanlığını ortaya koyuyor musun” diye meydan okudu.

Görüşen kişiler arasında adı geçenlerden tek tek “Ben değilim” açıklamaları geldi.

Herkes ısrarla Turan’dan o ismi açıklamasını istedi ancak sustu.

Ta ki dün geceye kadar. Baskılara dayanamayan Turan, o ismin Muharrem İnce olduğunu duyurdu.

Rahmi Turan ismi açıkladı, ortalık karıştı!

Turan ardından bir televizyon kanalında canlı yayına bağlanarak, “Olayın birinci elden tanığı değilim. Ben kaynağıma güvendiğim için pişman oldum, durum onu gösteriyor. Kaynağım 20 yıllık gazeteci bir arkadaşım. Her insan hata yapar, ben de hata yaptım ve gerekeni yapacağım” dedi.

Muharrem İnce’den dakikalar sonra sert bir yalanlama geldi. İnce, “Külliye’ye giden CHP’li” kampanyasının genel merkezdeki bir çetenin mutfağında hazırlandığını duyurdu.

Sözcü karıştı, Yılmaz Özdil geri döndü… ‘Ben kıç yazarım o baş’

Tartışmanın şu anına kadar söz konusu iddiayı sahibi “haber kaynağı”nı bildiği ortaya çıkan dört kişi var: İddianın ilk sahibi Sözcü yazarı Rahmi Turan, iddiayı doğrulayan ancak ismi açıklamayacağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü yazarı Uğur Dündar ve Posta yazarı Candaş Tolga Işık…

Sözcü yazarı Uğur Dündar, dün gece katıldığı bir televizyon programında şöyle konuştu:

“Aynı kaynak bana da iletti aynı bilgiyi. Ben belgesiz olduğu ve M. İnce’yi karalamak amacına dönük olduğunu düşündüm. Olumlu ve sıcak bakmadığımı söyledim. Tuzak olduğumu hissettim. Ve haberi vermedim…

Bu işin Saray’la uzaktan yakında alakası yok. Kaynağım ‘İddia bana Saray’dan gelmedi’ dedi. Bu olay, bir taşla bir kaç kuş vurma hesabı yapılan ince bir kurgu… Söz konusu bilginin Candaş Tolga Işık’a (Posta Gazetesi yazarı) Beşiktaş Belediye Meclis üyesi bir iki kişi tarafından da aktarıldığını sorulduğunu anlıyorum…”