Habertürk yazarının mal varlığında dikkat çeken artış iddiası

Haber Türk yazarı Sevilay Yılman, SBK Holding'in patronu Sezgin Baran Korkmaz'ı tanıdığını ve çok sevdiğini duyurdu. Medya kulislerinde ise Yılman'ın bazı işadamlarıyla akçeli ilişkileri olduğu iddia edildi.

Habertürk yazarının mal varlığında dikkat çeken artış iddiası
Habertürk yazarının mal varlığında dikkat çeken artış iddiası

Organize suç örgütü lideri olma iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in firari işadamı Sezgin Baran Korkmaz’dan para almakla suçladığı Habertürk sunucusu Veyis Ateş izne gönderilmişti.

Ateş’in, Korkmaz’ın otelinde kaldığı ve aralarında Korkmaz da olmak üzere bazı işadamlarından, para aldığı iddia ediliyor.

Medya kulislerine yansıyanlara göre, Ateş’in mal varlığında gözle görülür bir artış olduğu, ancak bunun Habertürk yönetimi tarafından sorgulanmadığı öne sürülüyor.

Veyis Ateş skandalının ardından yine Habertürk’ten bir isim medya kulislerinin merkezinde. 
O isim Habertürk yazarı Sevilay Yılman.

Sezgin Baran Korkmaz’ın kapattığı Twitter hesabında ‘abla’ diye bahsettiği Yılman’ın, Korkmaz’la daha derin ilişkiler içinde olduğu iddia ediliyor.

İddialara göre Yılman’ın son yıllarda mal varlığında, tıpkı Ateş gibi büyük artış gözlendiği belirtiliyor.

Medyaradar’da yer alan habere göre konuya yakın bazı isimler, Yılman’ın sadece Sezgin Baran Korkmaz değil, başka işadamlarıyla da, medya dünyası tabiriyle akçeli işlere girdiğini iddia ettiler.

Hatta ünlü bir işadamıyla FETÖ borsası ilişkileri sayesinde, gayrimenkul ilişkileri kurduğu belirtiliyor.

Asıl önemli iddiaysa, Habertürk yönetiminin -tıpkı Ateş vakasında olduğu gibi- bu ilişkileri bildiği ve dahası ses çıkarmadığı yönünde.