Hablemitoğlu soruşturması, başka bir cinayet dosyasına uzandı

Levent Göktaş'ın Bulgaristan'da yakalanmasıyla hareketlenen Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında, “Dost Tarikatı”nın lideri İhsan Güven'in öldürülmesine ilişkin de bilgilere ulaşıldığı belirtildi.

featured

Necip Hablemitoğlu suikastının katil zanlısı olarak suçlanan eski Özel Kuvvetler mensubu Levent Göktaş’ın Bulgaristan’da yakalanması gözleri yeniden Necip Hablemitoğlu soruşturmasına çevrildi. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, soruşturma kapsamında başka bir faili meçhulle ilgili de gelişme yaşandığını yazdı. Hablemitoğlu suikastından yaklaşık 1,5 yıl sonra “Sosyete Tarikatı” olarak bilinen “Dost Tarikatı”nın lideri İhsan Güven cinayete ilişkin de dosyanın yeniden açıldığını belirtti.

Öztürk’ün yazısının satır başları şöyle:

“(…) Aradan 20 yıl geçtikten sonra Necip Hablemitoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltılar, tutuklamalar oldu. Ortaya çıkan isimler şaşırtıcıydı. “Bordo bereliler” olarak bilinen Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli askerlerin Hablemitoğlu ile ne alıp veremediği olabilirdi? Üstelik, cinayeti işlediği iddiasıyla tutuklananların cemaat bağlantısı olmadığı da biliniyor. Bu soruşturmayı yakından izleyenlerle de konuştum. Necip Hablemitoğlu’nun da  Levent Göktaş’ın da adı MİT Müsteşarlığı için geçiyordu. Cinayet bu yüzden işlenmiş olabilir mi? Savcının ekseninde, Hablemitoğlu’nun yazdığı “Köstebek” kitabının yayınının engellenmesi için Göktaş grubunun, FETÖ ile işbirliği içinde olduğu var. FETÖ, birine tetiği çektiriyor ama aynı zamanda kendisine bağlı Emniyet personeliyle soruşturma savsaklanıyor. Bu soruşturmada görev alan şube müdürü kaçak. 15 polis meslekten çıkarıldı.

(…)

Necip Hablemitoğlu suikastından yaklaşık 1,5 yıl sonra , “Sosyete Tarikatı” olarak bilinen “Dost Tarikatı”nın lideri İhsan Güven de faili meçhul bir cinayete kurban gitmişti. Necip Hablemitoğlu’nun, Fethullahçılarla ilgili yaptığı araştırmalar sırasında İhsan Güven’le de zaman zaman görüştüğü ve bazı bilgiler aldığı anlaşıldı. Güven’le çekilmiş fotoğrafları da bulunuyor. Hablemitoğlu’nu öldürdüğü öne sürülen Tarkan Mumcuoğlu’nun ifadesinde, Savcı Zafer Ertem önemli bir açık buldu. Öldürülen tarikat lideri İhsan Güven’in dosyasını İstanbul adliyesinden istedi. Hablemitoğlu soruşturması kapsamında, Güven’in soruşturması da belli noktaya getirildikten sonra, dava yeri olan İstanbul adliyesine gönderilecek.”

Hablemitoğlu soruşturması, başka bir cinayet dosyasına uzandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bu cinayet islendigi zaman suc kimlere atilmisti belkide pek cok aydinin cinayetini ayni tip orgutler isledi sonrada sucu muhafazakarlara atip turkiyeyi kutuplastirdilar

    Cevapla
    • 3 ay önce

      Ortalığı bulandirmağa çalıştıyorsunuz. Olayın gidişi iyice Ergenekon kumpasına benzemeye başladı.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!