Hakkari’de aşiretten CHP’ye transfer

Eski AKP Hakkari milletvekili adayı, Pinyanişi Aşireti liderlerinden Necip Zeydan, CHP’ye katıldı. Zeydan'ın rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

featured

Hakkari’de 2011 genel seçimlerinde AKP’den birinci sıra milletvekili adayı olan Necip Zeydan, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) katıldı.

Zeydan’a, rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı. Parti genel merkezinde düzenlenen rozet töreninde CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Parti Meclisi Üyesi Devrim Barış Çelik de yer aldı.

Mart 2022’de hayatını kaybeden Pinyanişi Aşireti reisi Osman Zeydan’ın en büyük oğlu ve ailenin temsilcisi olan Necip Zeydan, Ulaştırma Bakanlığı’nda çeşitli kademelerde inşaat mühendisi olarak memuriyet ve yöneticilik yaptıktan sonra aktif siyasete atıldı. Zeydan, 2011 Genel Seçimlerinde AKP Hakkari birinci sıra milletvekili adayı olmuştu.

Zeydan, aşiretin “kanaat önderi” Teoman Zeydan’ın oğlu Nedimcan Zeydan’ın geçen ay yapılan düğününde yer almıştı.

Düğünde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da çiftin nikah şahitliğini yapanlar arasındaydı. Düğün için Soylu “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da böyle ne kadar güçlü insan tanıyorsam Allah’a şükürler olsun ki; hepsi bugün bu salonda” ifadelerini kullanmıştı.

Hakkari’de aşiretten CHP’ye transfer

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Aşiretin bütün oyları CHP’ye.. Ülkemizde bu tür aşiret ve tarikat gibi yapılanmaların oluşu demokrasinin avantajını dezavantaja çeviriyor.. Bu yapıların başında ki liderler hangi partiyi çıkarlarına göre münasip görürlerse mensuplarını bir koyun misali yönlendiriyorlar ya da emrediyorlar ve bu karar verme mekanizması olmayan topluluk yerine getiriyor.. Bu durum da kokuşmuş siyasetçilerin işine geliyor sorsan hepsi demokratik!!

  2. 3 hafta önce

    Tam 1930 ‘ lar CHP sine karşı olanın , Finans Kapital den çıkış arayanın yapacağı iş.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!