Halk TV ekranında Abdullah Gül'ü böyle savundular...

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV’de Levent Gültekin ve Murat Sabuncu’nun gerçekleştirdiği programda Abdullah Gül göklere çıkarıldı. Ömrü boyunca Atatürk düşmanlarıyla içli dışlı olan Levent Gültekin, 'Atatürk düşmanı bir adamla ben oturup konuşmam' iddiasında bulundu.

Halk TV ekranında Abdullah Gül'ü böyle savundular...
Halk TV ekranında Abdullah Gül'ü böyle savundular...

VERYANSIN TV

FETÖ’nün STV ve Zaman Gazetesi’ne kayyum işlemleri sırasında kendisini kalkan yapan, Taraf gazetesi için “Türkiye’nin vicdanı” diyen Levent Gültekin geçen sene CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk TV'de programa başlamıştı.

Gültekin'in program eşi ise Can Dündar döneminde Cumhuriyet gazetesi yönetimine giren ve FETÖ tarafından tertip edilen Abant toplantılarına katılan Murat Sabuncu.

Halk TV'de ilk yayına başladıkları zaman Şirin Payzın'ı da yanlarına alan bu ikili, Halk TV ekranlarından CHP'li izleyici kitlesine kendi fikirlerini empoze etmeye devam ediyor.

Levent Gültekin son olarak AKP kurucularından eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü savundu.

Gül'e yönelik Atatürkçülerin eleştirilerinin yanlış olduğunu savunan Gültekin, "Abdullah Gül'e Atatürk düşmanı demek çok büyük ayıp ve haksızlık. Atatürk düşmanı bir adamla ben oturup konuşmam. O adamla yan yana selam vermem." dedi.

Gültekin, konuşmasının devamında milli bayramlarda sürekli hastalanarak rapor alan Abdullah Gül'ün abartıldığı gibi törenlere katılmamazlık yapmadığını savundu.

Gültekin, kendisine yönelik eleştirilere Twitter hesabından yanıt vererek, “Filan kişi Atatürk düşmanı değildir” söylediğim bu, “yok hayır Atatürk düşmanıdır” deyip bana hakaret edenler, kusura bakmayın ama asıl Atatürk düşmanı sizsiniz, çünkü istismar edemeyeceğiniz için üzülüyor bu nedenle birileri Atatürk düşmanı olursa siz mutlu oluyorsunuz" diye yazdı.

Levent Gültekin, içinde bulunduğu ortama çok güzel kamufle olma yeteneğine sahip olsa da "Atatürk düşmanına selam vermem" sözleri gerçeği yansıtmıyor.

İşte Levent Gültekin'in yakın tarihinde Atatürk düşmanlarıyla olan muhabbetleri...

LEVENT GÜLTEKİN’İN FETÖ KUMPASLARI SAVUNUCULUĞU

FETÖ’nün STV ve Zaman Gazetesi’ne kayyum işlemleri sırasında kendisini kalkan yapan, Taraf gazetesi için “Türkiye’nin vicdanı” diyen Levent Gültekin, örgütün kumpaslarının savunuculuğunu yapmıştı.

Günümüzde FETÖ sanıklarına “mağdur edildikleri” gerekçesiyle sahip çıkan Gültekin, 5 Ağustos 2013’de, Ergenekon davasında yurtseverlere yönelik cezaların açıklandığı gün “Sanırım bu cezalardan sonra Ergenekon sanıkları için en ağır beddua ‘Allah size uzun ömür versin’ demek olur.. ” mesajını paylaşmıştı.

İşte Gültekin’in FETÖ kumpaslarını savunduğu paylaşımları:

    

   

DEMOKRASİ 'BEN BU ÜLKEYİ BÖLMEK İSTİYORUM' DEMEKMİŞ

Levent Gültekin, iki yıl önce Fox TV canlı yayınında FETÖ ve PKK'dan ihraç edilen KHK'lıları savumuş, Osman Kavala'ya 'pırıl pırıl' demiş, Selahattin Demirtaş'ı savunayım derken skandal ifadeler kullanmıştı...

ATATÜRK'ÜN SÖZÜNDEN RAHATSIZ OLMUŞTU

Geçen sene Tunceli’de güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden temizlenen dağlara devasa Türk bayrağının simgeleri ay yıldızı çizen Mehmetçik, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazmıştı.

Levent Gültekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İktidar, 18 yıl önce dağlardan sildiği ‘Ne mutlu Türküm diyene’ yazılarını yenden yazıyor. 18 yıl sonra başladığı noktaya geri dönmek hakikaten büyük meziyet, eşi benzeri yoktur” ifadesini kullanmıştı.

AZERBAYCAN'A DÜŞMANLIK

Yine geçen yıl işgal altındaki Karabağ'ı kurtarmak için savaşan Azerbaycan'a tepki gösteren Gültekin Twitter'dan yaptığı paylaşımda “Dünyanın neresinde bir kriz/yangın varsa iktidar eline benzin alıp o yangına koşmayı aktif dış politika zannediyor. Suriye, Libya, Akdeniz şimdi de Azerbeycan... Üstelik hepsinde de ülke ciddi yara aldı.” ifadelerini kullanmıştı.

Gültekin “'Kardeş Azerbaycan' diye bir türküdür dolaşıyor ortalıkta. Azerbaycan niye bizim kardeşimiz diye kendinize sordunuz mu? 'Onlar da Türk' diyorsunuz muhtemelen. Peki ne demek Türk?” demişti.