Halk TV ekranında ilginç iddia: Hangi CHP yöneticisi, seçimlerde partisinin oyunun artmasını engelledi

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk TV'de Levent Gültekin bir CHP'li yöneticinin seçim bölgesinde fazla oy almamak için neler yaptığını anlattı.

Halk TV ekranında ilginç iddia: Hangi CHP yöneticisi, seçimlerde partisinin oyunun artmasını engelledi
Halk TV ekranında ilginç iddia: Hangi CHP yöneticisi, seçimlerde partisinin oyunun artmasını engelledi

VERYANSIN TV

Halk TV'de yayınlanan "Sözüm var" isimli programda Şirin Payzın ve Levent Gültekin, Muharrem İnce'nin adaylığını değerlendirdi.

Gültekin, Muharrem İnce'nin partiden dışlanmasına tepki gösterirken yaşadığı bir olayı anlattı. Geçen sene Şirin Payzın'ın da arasında olduğu bir heyetle Malatya'da bir konferansa katıldığını söyleyen Gültekin, CHP'nin bir genel başkanının bu konferansa katılım olmaması için CHP'li gençleri uyardığını iddia etti. Gültekin bu kişinin şu anda hâlâ genel başkan yardımcısı olduğunu söyledi. İşte Gültekin'in anlattığı o olay:

"...Konferansı düzenleyen CHP'li gençler. Biz konferansa gittik, çocuklar geldi dedi ki 'bir sorunumuz var!' Dediler ki -adını vermeyeceğim- bir genel başkan yardımcısı talimat vermiş konferansa gidilmesin diye. Bende açtım kendisine sordum, 'ben yapmadım' dedi. Çocuklara sordum dediler ki 'bizim ilimizde 80 bin oyla bir milletvekili çıkıyor. Bu genel başkan yardımcısı 80 bin oy 90 bine 100 bine çıkar da olur ki ikinci bir milletvekili ihtimali doğarsa 'ben birileriyle kavgaya tutuşurum diye' her birimizi partinin dışına attı. Ben geldim bunu Kemal beye anlattım. Sizin büyümemenizin nedeni kadronuzdaki böyle insanlar dedim. Bu arkadaş hâlâ genel başkan yardımcısı. Böyle insanlar dururken Muharrem Bey dışlandığında insanlar 'bir dakika ne oluyor' diyor"

'O GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA'

Gültekin'in bahsettiği konferansın Malatya'da gerçekleşen konferans olduğu ve bahsi geçen genel başan yardımcısının CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba olduğu iddia edildi. Ağbaba, son kurultay sonrası tekrar CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmişti.