Halk TV, o programı yayından kaldırdı

Gazeteci Gürkan Hacır'ın, Halk TV'de yayınlanan 'Şimdiki Zaman Siyaset' programı yayından kaldırıldı.

Halk TV, o programı yayından kaldırdı

VERYANSIN TV

Gazeteci Gürkan Hacır, Halk TV'deki "Şimdiki Zaman Siyaset" programının yayından kaldırıldığını duyurdu. Kararın Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş tarafından alındığını belirten Hacır, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş beni arayarak Şimdiki Zaman Siyaset programımızın yayından kaldırıldığını iletti. Toktaş gerekçe olarak da ben, İsmail Saymaz, Elfin Tataroğlu, Barış Yarkadaş ve Erol Mütercimlerin'in başka TV kanallarındaki tartışma programlarına çıkmamamızı gösterdi. Bu durum Halk TV'nin diğer günlerdeki raitinglerini etkiliyormuş. Son 2 sezonda tam 28 hafta tüm haber kanalları içerisinde gün birinciliğini bize veren izleyicilerimize ve onlarla buluşmamızı sağlayan Halk TV'ye teşekkür ederiz. Başka mecralarda görüşmek üzere" 

'4. KEZ YOLLARIMIZ AYRILDI'

Barış Yarkadaş da programın yayından kaldırılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yarkadaş, şunları yazdı: “Yaklaşık 10 yıldır programlarına konuk olduğum HALK TV ile yollarımız 4. kez ayrıldı. Salı geceleri katıldığım reyting şampiyonu Şimdiki Zaman yayından kaldırıldı. HALK TV yönetimine ve programa katkı sunan tüm emekçilere bugüne kadar gösterdikleri dayanışma için teşekkür ederim.

HALK TV, programı kaldırma gerekçesi olarak, farklı TV kanallarına çıkmamızın diğer günlerde kanalın reytinglerini düşürmesi olarak gösterdi. Programın yayından kaldırılması için söyledikleri gerekçe budur. Çok sayıda soru geldiği için 2. twiti yazmak zorunda kaldım. Saygılar.”