Halk Tv'de neler oluyor? Kılıçdaroğlu, Gürkan Hacır'ı aradı ve...

Halk Tv'nin Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman programını yayından kaldırmasının ardından başlayan tartışma sürerken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepki gösterdiği belirtildi. Programın diğer sabit konuklarından Barış Yarkadaş ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında sert taciz tartışması yaşanmıştı.

Halk Tv'de neler oluyor? Kılıçdaroğlu, Gürkan Hacır'ı aradı ve...

VERYANSIN TV

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP'nin yayın organı olarak bilinen Halk Tv yönetiminin yayından kaldırdığı "Şimdiki Zaman" programının yapımcısı Gürkan Hacır’ı aradığı bildirildi. Görüşmede Kılıçdaroğlu'nun programa son verilmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdiği belirtildi.

Görüşmenin ayrıntılarını Gürkan Hacır, sosyl medya hesabından şöyle paylaştı:

"Halk TV de yayınlanan Şimdiki Zaman Siyaset adlı programımızın kanal yönetimi tarafından kaldırıldığını öğrenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu az önce beni telefonla aradı. Sayın Kılıçdaroğlu geçmiş olsun dileklerini iletmesinin ardından...

Türkiye’nin en çok izlenen haber tartışma programının yayından kaldırılmasına bir anlam veremedim” diyerek üzüntülerini dile getirdi. Kılıçdaroğlu “Sizi başka mecralarda izleyebilmeyi umuyorum” dedikten sonra ekip arkadaşlarıma ve izleyicilerimize selamlarını iletti.

Biz de Sayın Kılıçdaroğlu’nun basın özgürlüğü konusundaki bu hassasiyetine teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle gün boyu mesaj telefon ve iletileriyle desteklerini esirgemeyen sevgili izleyicilerimize de sonsuz minnetlerimi sunuyorum."

KAFTANCIOĞLU İLE 'TACİZ' ATIŞMASI

Programın düzenli konuklarından Barış Yarkadaş da programın yayından kaldırılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yarkadaş son günlerde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile yaşadığı "taciz" tartışmasıyla gündeme gelmişti. Yarkadaş, Kaftancıoğlu'nu partide yaşanan taciz skandallarını örtmeye çalışmakla suçlamıştı.

Yarkadaş, şunları yazdı:

“Yaklaşık 10 yıldır programlarına konuk olduğum HALK TV ile yollarımız 4. kez ayrıldı. Salı geceleri katıldığım reyting şampiyonu Şimdiki Zaman yayından kaldırıldı. HALK TV yönetimine ve programa katkı sunan tüm emekçilere bugüne kadar gösterdikleri dayanışma için teşekkür ederim.

HALK TV, programı kaldırma gerekçesi olarak, farklı TV kanallarına çıkmamızın diğer günlerde kanalın reytinglerini düşürmesi olarak gösterdi. Programın yayından kaldırılması için söyledikleri gerekçe budur. Çok sayıda soru geldiği için 2. twiti yazmak zorunda kaldım. Saygılar.”

 İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, programın sonlandırılmasına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Basın özgürlüğünü biz getireceğiz" sözleriyle tepki gösterdi. Gülen emojiler kullanan Çıray, "Basın özgürlüğünü biz getireceğiz" mesajını paylaştı.

GÜRKAN HACIR'DAN İMALI MESAJ

Gürkan Hacır porgramın sonlandırılmasının ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandmıştı: