Hande Fırat: Erdoğan’ı hafife almayın, çok önce planladı

KYK faizlerinin silinmesi ve EYT adımıyla birlikte gündeme gelen "Muhalefet söylüyor, hükümet yapıyor" tartışmasına katılan Hande Fırat, hükümetin bu adımları çok önce planladığını iddia ederek, “Erdoğan’ı da hafife almayın” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın KYK faizlerini silmesi ve hemen ardından Çalışma Bakanlığı’nın kangrene dönen EYT konusunda çalışma başlattığını duyurması “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” sloganını gündeme taşımıştı.

“Muhalefet söylüyor, hükümet yapıyor” tartışmalarına Hürriyet yazarı Hande Fırat da girdi.

“Bir süredir böyle bir algı yaratıldığını” savunan Fırat şu ifadeleri kullandı:

“Muhalefetin toplumun ihtiyaçlarını dile getirmesine itirazım yok, aksine sonuna kadar destekliyorum. Ancak şunu da kabul edelim, her olayda tek tek tarihlere baktığınızda ilk açıklama hep hükümet kanadından gelmiş, birkaç gün sonra ya da aynı gün de benzer açıklamayı muhalefet yapmış. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan saha çalışmalarıyla, araştırmalarıyla toplumun şikâyetlerini çok iyi bilen bir liderdir. Aylar öncesinden de verdiği talimatlarla ihtiyaçların, mağduriyetlerin giderilmesini istedi. Yani hükümet üyeleri aylardır çalışıyor.

Muhalefet tabii ki ihtiyaçları, gerekenleri söyleyecek. Medya da yapılması gerekenleri gündemde tutacak. Ancak Erdoğan’ı da hafife almayın. Projeleri, atılacak adımları çoktan hazırdı. Hepsini bir takvime uygun olarak hayata geçirdi, geçiriyor. Edindiğim izlenime göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun hükümetin her icraatının üstüne atladığını düşünüyor. Bu duruma ise gülüyor. Neyse sonuçta öyle ya da böyle kazanan Türkiye oluyor.”

Hande Fırat: Erdoğan’ı hafife almayın, çok önce planladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!