Hande Sarıoğlu'ndan Fatih Altaylı'ya: Yüzüme derken zevkten dört köşeydi

Dans videosunu yayınladıktan sonra Habertürk'ten ayrılmak zorunda kalan Hande Sarıoğlu, ‘göbek attığı’ için hakkında soruşturma başlatılan doktoru savunan Fatih Altaylı’ya tepki gösterdi.

Hande Sarıoğlu'ndan Fatih Altaylı'ya: Yüzüme derken zevkten dört köşeydi

Sosyal medya hesabından paylaştığı dans videosunun ardından Habertürk yönetiminden tepki gördüğü için işinden ayrılmak zorunda kalan spiker Hande Sarıoğlu, Seda Sayan’ın sabah programında ‘göbek attığı’ için hakkında soruşturma başlatıldığı iddialarıyla gündeme gelen doktor Banu Küçükpolat’a destek veren Fatih Altaylı’yı eleştirdi.

TTB’den ‘dans eden doktora inceleme’ iddiasıyla ilgili açıklama

Altaylı’nın "Doktorların dans etme, göbek atma, eğlenme, gülme hakkı yok muydu! Hangi meslek gruplarının göbek atabileceğine, gerdan kıvırabileceğine ilişkin bir yönetmelik mi vardı! Evet alışılmadık bir durumdu belki ama ortada bir suç, bir ayıp yoktu. Göbek atan Banu Küçükpolat doktor değil de başka bir meslekten olsa, ne bileyim mesela ev hanımı olsa garibimize gidecek miydi! Hayır. Peki ev kadınları göbek atabilir doktor kadınlar atamaz mıydı!" ifadelerinin yer aldığı yazısını “Bilin bakalım bu köşe kimin” diyerek Instagram hesabından paylaşan Hande Sarıoğlu, “Benim yüzüme karşı ‘Öyle g.tünü sallarsan böyle kovulursun’ derken zevkten dört köşeydi” dedi.

'SİZ DEĞİL MİYDİNİZ EVİMDE GÖBEK ATTIM DİYE SAVUNMAMI İSTEYEN'

Sarıoğlu, Altaylı’nın yazısının devamını “Yok yaa bak sen” notuyla paylaştı. Bir sonraki paylaşımında ise Fatih Altaylı’nın "Bir insanın mesleğini, işini, görevini ciddi yapıp yapmadığına değil, görev tanımına göre hayatın diğer alanlarındaki ciddiyetine göre değerlendiriyorduk" şeklindeki sözlerine karşılık “E siz değil miydiniz evimde arkadaşlarımla göbek attım diye savunmamı isteyen” ifadelerini kullandı.

'BENİMLE DANS EDER MİSİN?'

Sarıoğlu, Altaylı’nın yazısından “Siz dans etmediniz mi, hiç göbek atmadınız mı? Atmadıysanız atın. Rahatlarsınız!” bölümünü işaretledikten sonra ise “Benimle dans eder misin Fatih Altaylı?” diye yazarak söz konusu videosunu da yeniden paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Sosyal medya hesabından dans ettiği videoyu yayınladıktan sonra spikerlik yaptığı Habertürk'ten ayrılmak zorunda kalan Hande Sarıoğlu, Fatih Altaylı için "Veda etmek için yanına gittim bana 'öyle poponu sallarsan böyle kovulursun' dedi" iddiasında bulunmuştu.