HDP’li Sırrı Süreyya’dan İYİ Parti ile görüşme açıklaması

HDP'li Sırrı Süreyya Önder, 'İYİ Parti bize aracı gönderdi' sözlerinin ardından İYİ Parti'den gelen 'İddianı ispatla' çağrılarına yanıt verdi. Önder, 'Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim. Aracılar, isterlerse kendilerini ve konuşulanları açıklayabilirler.' dedi.

HDP’li Sırrı Süreyya’dan İYİ Parti ile görüşme açıklaması

Eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, seçim sürecinde İYİ Parti’den kendilerine aracılar geldiği yönündeki sözlerine verilen tepkiler üzerine bu kişilerin isterlerse kendilerinin açıklama yapacağını söyledi.

Sırrı Süreyye Önder şu ifadeleri kullandı:

“Vaktinde, görüşmekten bitap düşenler bile bunun üzerinde tepinip duruyorlar. Görüşenler, bir kez bile ‘görüştük kardeşim ne var bunda?’ demedikçe de bu kördöğüşü, bir hükmetme yöntemi olarak sürüp gidecek.

Spekülasyon işimiz değildir, bilmeyiz. Şimdi herkes, görüşmenin “suç” olduğunda milli birlik ve beraberlik sağlamış, bizden de failini istiyorlar.

Hatırları hoş olsun diye isim verecek değilim, böyle bir yaklaşım bunun “suç” olduğunu benim de kabul etmem anlamına gelecektir. Gelip giden aracılar, isterlerse kendilerini ve konuşulanları açıklayabilirler. Bu görüşmelerin seçim ya da aday gündemli/zamanlı olmadığını söylemem bir borçtur ama. Bu akıllarla değil siyaset yapmak, 5 yaşındaki çocuğa bir bardak süt bile içiremezsiniz. Dolayısıyla, bizimle görüşmek değil, görüşmemek ayıptır, günahtır, eksiktir.”