Hedef emekli başkonsolos: Suikast timinden 2 aşamalı saldırı planı…

İstanbul’da, İsrailli diplomat ve turist gruplarına yönelik saldırı yapmaları için Türkiye’ye gönderilen ve harekete geçemeden MİT ve polis operasyonuyla yakalanan 5 kişilik İran suikast timi mihmandarlarıyla birlikte mahkemeye sevk edildi. 4 şüpheli tutuklandı.

featured

Suikast silahları ve susturucuların yanı sıra lazer işaretleyicinin de arasında bulunduğu teçhizatlarla yakalanan timin iki aşamalı bir saldırı planı yaptığı belirtildi. Timin ilk hedefinin geçmiş tarihlerde İsrail adına birçok ülkede görev yapmış emekli Başkonsolos Yosef L.S. ve yanındaki eşi, sonraki hedefinin ise yine Beyoğlu’nda hareket halindeki herhangi bir İsrail kökenli turist kafilesi olduğu saptandı.

Milliyet’ten Ferit Zengin’in haberine göre, Beyoğlu’nda saldırı timindeki kişilerle aynı otelde kaldığından habersiz olan ve operasyonla kurtarılıp ülkesine gönderilen eski diplomat Yosef L.S. ile eşi hakkında güvenlik gerekçesiyle bilgi paylaşımında bulunmayan emniyet, 13 gün süren sorgu işlemlerinin ardından dün mahkemeye sevk ettiği suikast timi ile mihmandarları hakkında da ayrıntılı bilgi paylaşımında bulunmadı.

5 şüpheliden 4’ü “Siyasal ve askeri casusluk” suçundan tutuklanırken, 1’i adli kontrolle serbest bırakıldı.

Hedef emekli başkonsolos: Suikast timinden 2 aşamalı saldırı planı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!