Hıncal Uluç: Al Belhanda’nı git Hocam!

Ünlü spor yazarı ve yorumsucu Hıncal Uluç, Galatasaray'ın Alanyaspor'a Türkiye Kupası'nda elendiği maçtan sonra Fatih Terim ve Belhanda'yı yine eleştirdi.

Hıncal Uluç: Al Belhanda’nı git Hocam!

Fatih Terim’i daha önce de eleştiren Hıncal Uluç’un bugünkü yazısı şöyle:

Fatih Terim’in Belhandası’ndan asla vazgeçmeyeceğini, kendi kariyerini riske etme pahasına Belhandası için her şeyi yapacağını defalarca yazmış ve kaç defa “Bırakın, ‘Satışa çıkarıldı.. Menajerine kulüp bulması söylendi’ laflarını bunların hepsi palavra.

Hepsi Terimci muhabirlerin eline sıkıştırılan ısmarlama haberler” demiştim. Amaç.. ‘İşte satamadık’ diye camiayı uyutmak” diye de açıklamıştım. Ama anlatamadım. İşte şimdi kanıtlandı.

Cezalı olduğu için ilk on bire koyamadığı, kulübeye de oturtamadığı maçta, Galatasaray’ın nasıl oynadığını göre göre, bile bile, çok kritik, çok önemli Alanya kupa maçında Belhandası’nı gene yanına oturttu ve 82’inci dakikada hem de “Kurtarıcı” olarak sahaya soktu. Allah, Galatasaray’ı seviyor olmalı ki, Belhandası, onu da, Galatasaray’ı da kurtaramadı. Ya Maazallah kurtarsaydı?

O zaman bu Terimci (Aslında içten Fenerli) medya nasıl bir kahraman yaratır, Belhanda inatlı, Belhanda’yı hala adam sanan Fatih Terim’i ve Belhandası’nı öyle bir musallat ederlerdi ki, takımın başına, gelecek sezon da giderdi. Fatih Terim çok sevdiğim bir aile dostumdur. O Terim’in o Alaçatı olayını nasıl yarattığını hala anlamış değilim.

Euro 2016 hezimetinde tüm kusur kendisindeyken, suçluyu Milli Futbolcular olarak ilan ve bunun sonucu Türk Futbolculardan nefret eden Terim, Galatasaray’da Milli Marşı okumayı bilen tek futbolcu bırakmamak için elinden geleni yaptı. Sahaya hepsi yabancı onbirlerle çıkmaya başladı. Hele ikisini, Belhanda ve Feghouli’yi adeta manevi evladı yaptı.

Belhanda’yı oynatmak için kadroda ona rakip kim varsa, harcadı. Başta, takımın kaptanı, saha içindeki Lideri Selçuk’u yok etti. Galatasaray perişan oldu. Bakmayın Fenerli medyanın, bilerek verdiği gaza.. Beş palavra maçı kazandı diye göklere çıkardılar Fatih’i ki, başta kalsın, seneye de yıkım devam etsin.

(…)

Al Belhanda’nı da git Hocam. Git de Galatasaray gelecek sezonu kurtarsın hiç değilse.. Ama gitmen için önce Mustafa’nın gitmesi lazım.. Mahkeme, hukuk oyunları ile kulübün başında kalmayı sürdüren “Yasa dışı Başkan” da bu yakında gider inşallah.. Çok önemli iki dava daha ve bir de İstinaf başvurusu var, bu yakınlarda.