Hıncal Uluç İmamoğlu’nu başka yerden vurdu

Bir yazısı üzerine İstanbul Belediyesi sivrisineklerle mücadele amirinin evine gelip klasik sivrisinek ilaçlama yöntemlerini açıklamasını yetersiz bulan Uluç, 29 Ağustos 2019 tarihindeki 'Her şey çok güzel oluyor... Sinekler için' yazısı yazdı.

Hıncal Uluç İmamoğlu’nu başka yerden vurdu

Deneyimli gazeteci Hıncal Uluç, 2 Ağustos 2019’da yazdığı “İstanbul’un, İstanbullu’nun sahibi var mı” başlıklı yazısında, “18 milyon nüfuslu kenti, bir esrarengiz sinek sardı. Gözle görülmeyecek kadar küçük ama soktuğu yeri beşibiryerde büyüklüğünde kızartıyor, şişiriyor ve öyle acıtıyor, öyle kaşındırıyor ki, çocukları ağlatıyor, büyükleri kanatıyor hepimiz perişanız” diye “yeni nesil” sivrisineklerden dert yanmıştı.

Uluç bugün yazdığı, “Her şey çok güzel oluyor… Sinekler için” yazısında, “Çok açık, çok net ‘Bu sivrisinekdeğil. Başka, garip bir sinek. Sivrisinek mücadelesiyle ölmüyor‘ dediğim halde bana yazmışlar. ‘Beşiktaş ilçesinde 421 adreste 1023 sivrisinek kaynağı bulunmakta ve bu kaynaklar her hafta bir ekiple kontrol edilmektedir.. ve saire, ve saire..’ laf ola, torba dola bir cevap. (…)” verildiğini, gerçek durumu kimsenin açıklamadığından yakınıyor.

Hıncal Uluç’un bugünkü yazısında İmamoğlu’nu eleştirdiği satırları ise şöyle:

“‘Her şey çok güzel olacak‘ diyen Ekrem İmamoğlu Başkanı gördüm dün televizyonda.. Kılıçdaroğlu’nun peşinde geziyordu. Ne lüzumsuz konularda konuştu, ne sıradan sorulara yanıt verdi, ama bu sinek konusuna değinmedi bile.. Benim işi gücü siyasi polemik yaratmak olan meslektaşlarımdan hiçbirisi de, görevinin değil, CHP Başkanının peşinde olan Başkana ‘Sinek‘ konusunu sormayı akıl etmedi.
(…)
Dua edelim (Ciddi söylüyorum. Çünkü işimiz sahiden Allah’a kaldı) bu esrarengiz sineğin bizi şişiren ve kaşındıran mikrobunun, kuluçka devresi ne bileyim, 50, 60 gün olan bir ölümcül sonucu olmasın!.
Yani, Allah bizi korursa, ‘Her şey çok güzel olacak‘ İstanbullular!
Şimdilik kaşına durun!”