Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu’nun ‘Türk bayrağı’ sözleri yeniden gündemde

AKP'nin Cumhur İttifakı'na katılması için görüşmeler yürüttüğü Hüda Par'ın lideri Zekeriya Yapıcıoğlu'nun 'Türk bayrağı' sözleri yeniden gündem oldu. Yapıcıoğlu'nun Akit Tv'de katıldığı bir programda “Türk bayrağı dediğinizde Kürt diyecek ki benim bayrağım nerede? Niye Türk bayrağı? Neden ‘Türkiye bayrağı’ değil de Türk bayrağı” dediği ortaya çıktı.

featured

Hizbullah terör örgütünün siyasi uzantısı Hüda Par’ın Cumhur İttifakı’na katılmak için AKP ile yürüttüğü görüşmeler sürerken, partinin genel başkanlığını yürüten Zekeriya Yapıcıoğlu’nun yeni skandal ifadeleri ortaya çıktı.

Daha önce programındaki gerici ve bölücü ifadelerle gündeme gelen partinin lideri Yapıcıoğlu’nun, Akit Tv’ye konuk olduğu yayında, Türk bayrağı için, “Türk bayrağı dediğinizde Kürt diyecek ki benim bayrağım nerede? Niye Türk bayrağı? Neden ‘Türkiye bayrağı’ değil de Türk bayrağı” ifadelerini kullanıyor.

Yapıcıoğlu’nun söz konusu yayındaki sözleri şu şekilde:

Biz, eşit vatandaşlık istiyoruz. Bu bayrak hepimizin bayrağı olsun istiyoruz, bizim bayrakla problemimiz yok. Ama bu bayrağın ismi ‘Türk bayrağı’ dediğinizde Kürt diyecek ki benim bayrağım nerede? Niye Türk bayrağı? Benim bayrakla kavgam yok, herhangi bir problemim yok. Ama bayrağın ismi bana problemli geliyor. Neden ‘Türkiye bayrağı’ değil de ‘Türk bayrağı’ deniyor?

 

 

Hüda Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu’nun ‘Türk bayrağı’ sözleri yeniden gündemde

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. oooo, sana problemli geliyorsa o zaman hemen degistirelim. Manyak misiniz, nesiniz. Kimsiniz, soyunuz sopunuz nedir, sakizdan mi turediniz. Hayret birsey.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!