Hürriyet’te posta yoluyla işten kovma! Vahap Munyar istifa etti mi?

featured

Hürriyet gazetesi bu sabah deprem etkisi yaratan işten çıkarmalarla çalkalandı. Daha önce eşi benzeri görülmememiş bir şekilde çok sayıda gazeteci evlerine posta yoluyla gönderilen bir tebligatla işten çıkarıldıklarını öğrendi. Olaya sert tepki gösteren gazetenin genel yayın yönetmeni Vahap Munyar’ın da istifa kararı aldığı iddia edildi.

Hürriyet gazetesi bu sabah deprem etkisi yaratan işten çıkarmalarla çalkalandı. Daha önce eşi benzeri görülmememiş bir şekilde çok sayıda gazeteci evlerine posta yoluyla gönderilen bir tebligatla işten çıkarıldıklarını öğrendi. Tebligatta işten çıkarmalara gerekçe olarak ‘işletmesel nedenler’ notu düşüldü. Olaya sert tepki gösteren gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’ın da istifa kararı aldığı iddia edildi.

Demirören Grubu’na bağlı Hürriyet gazetesinde bu sabah deprem etkisi yaratan işten çıkarmalar yaşandı. Çok sayıda gazeteci evlerine posta yoluyla yollanan bir tebligatla işlerine son verildiğini öğrendi. Tebligatta işten çıkarma gerekçesi olarak sadece “işletmesel nedenlerle” ifadesinin yer aldığı öğrenildi. Bazı gazeteciler ise kurumsal e-posta hesabının kapatıldığını ve gazete sistemine giriş yapamadıklarını fark etti.

İŞTEN ÇIKARILANLAR ARASINDA TGS YÖNETİCİLERİ DE VAR

Hürriyet gazetesinin İnsan Kaynakları’na başvuran gazetecilerin soruları da yanıtsız bırakıldı. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, işten çıkarılan gazeteciler arasında Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Yönetim Kurulu Üyesi İpek Yezdani ve TGS İstanbul Şubesi Başkanı Banu Tuna’nın da bulunduğu ortaya çıktı.

İşten çıkarılan gazetecilerden isimleri şu ana kadar belli olanlar şöyle: İpek Yezdani, Banu Tuna, Çınar Oskay, Sebati Karakurt, İbrahim Yurtbay, Serkan Ocak, Şebnem Turhan, Kenan Başaran, Aslı Barış, Esra Açıkgöz, Önder Öndeş ve Dürdane Kırçuval.

MUNYAR TEPKİLİ

Öte yandan, işten çıkarmalara Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’ın da sert tepki gösterdiği belirtildi. Medyaradar’ın haberine göre, Vahap Munyar’ın istifa kararı aldığı ve dilekçesini Meltem Demirören’e verdiği iddia edildi.

Ancak istifa dilekçesinin işleme alınıp alınmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

İşten çıkarılanların kıdem tazminatı hakkı kazanmak için bir haftasının kaldığı da dikkat çeken detaylardan biriydi.

KOVULDUM EY HALKIM UNUTMA BİZİ

İşten çıkarılan gazetecilerden Serkan Ocak, Twitter hesabından “Gazetecilik hayatımda bunu da yaşamak varmış, mail hesabım kapatılınca Hürriyet’ten kovulduğumu öğrendim. Özetle, kovuldum ey halkım unutma bizi…” diye yazdı.

Hürriyet’te posta yoluyla işten kovma! Vahap Munyar istifa etti mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    HÜRRiYET döner değirmendir, yazar içinde çavdardır. Bugün gelen yarın gider, dolup boşalan bir handır

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!