İbrahim Kalın'dan 'Erkan Oğur' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, seslendirdiği türküde kopuz çaldığı için gelen eleştirilere "Hatam olabilir" diye yanıt veren müzisyen Erkan Oğur'la ilgili açıklama yaptı. Kalın, “Söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm” dedi.

İbrahim Kalın'dan 'Erkan Oğur' açıklaması
İbrahim Kalın'dan 'Erkan Oğur' açıklaması

İbrahim Kalın'ın sözü, müziği kendisine ait olan ve bizzat seslendirdiği "Hiç oldum" türküsünün klibi geçen günlerde Youtube ve diğer dijital müzik platformlarında yayınlanmıştı. Kalın’ın, türküsünde kopuz çaldığı için bazı muhalif kesimler tarafından eleştirilen Erkan Oğur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Hatam olabilir” ifadelerini kullanmıştı.

Erkan Oğur’dan ‘İbrahim Kalın’ eleştirilerine yanıt

Oğur’un “Ben sadece müzikle ilgili bir yaklaşımla ve İbrahim Kalın'ı bağlama seven, halk müziğiyle ilgili birisi diye hissettiğim için birkaç müzisyen arkadaşın ricası üzerine kopuzumla eşlik ettim. Düzenleme yapmadım. Öylesine bir stüdyo işiydi, benim için ondan öte bir şey değildi” şeklindeki sözlerinin ardından İbrahim Kalın’dan da bir açıklama geldi.

‘ŞAŞIRDIM VE ÜZÜLDÜM’

Kalın’ın Twitter hesabından "Sözü yormadan" diye başlayan açıklaması şöyle:

"İlk iki gün Erkan Oğur Bey'i üzmelerine çok üzüldüm. Kendisini arayıp konuştum. 'Bu pervasızca saldırılar sizi sakın mahzun etmesin' dedim. Birlikte susmaya karar verdik.

Fakat üçüncü gün -belki yanlış hatırlayarak- söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm.

Keşke zorba saldırıların karanlık gölgesi, kendi irademiz ve muhabbetle paylaştığımız bu güzelliğin üzerine düşmeseydi. Canı sağ olsun. Herkes nasibinde ne varsa onu aldı. "