İki tweet arasındaki dikkat çeken fark... CHP İstanbul Atatürk tablosunu neden uçurdu?

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın resmi hesabından dün 17:00’de bir tweet paylaşıyor. 18:27’de bu tweet siliniyor ve aynı ziyarete ilişkin farklı görsellerin kullanıldığı başka bir tweet paylaşılıyor. İlk tweette yer alan Atatürk tablosunun ikinci tweette uçtuğu görülüyor.

İki tweet arasındaki dikkat çeken fark... CHP İstanbul Atatürk tablosunu neden uçurdu?

VERYANSIN TV

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "Atatürk demeyi tercih etmiyorum" sözleri gündem olmuş, büyük tepki gelmişti. Eleştirilere rağmen "Geri adım atmam" diyen Kaftancıoğlu'na CHP yönetiminden de destek gelmişti. Hatta konunun tartışıldığı CHP MYK toplantısında bir yöneticinin Kaftancıoğlu'nun sözlerini savunarak "Kaftancıoğlu değil ona karşı sosyal medyada Atatürk fotoğrafı paylaşanlar disipline verilmeli" dediği öğrenilmişti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da "İster Mustafa Kemal deyin ister Atatürk. Canan hanımın arkasındayım" demişti.

Kaftancıoğlu'nun "Atatürk" skandalı tartışılmaya devam ederken dün ilginç bir Twitter trafiği yaşandı. CHP İstanbul İl Örgütü'nün resmi hesabından bir mesaj paylaşıldı. 

Ancak yaklaşık 1 buçuk saat sonra bu paylaşım kaldırıldı ve yeni bir tweet atıldı. İkinci paylaşımda, ilk tweette yer alan Atatürk tablosunun yer almaması dikkat çekti.

İkinci paylaşımda bu karenin neden kaldırıldığı merak konusu oldu...