İktidara yakın kanal da bombaladı: Bu bedeli neden ödedik?

Dövizin artışıyla oluşacak yükü kur korumalı sistemle maliyenin yani devletin üzerine yıkan uygulama iktidara yakınlığıyla bilinen TGRT Haber ekranlarında topa tutuldu.

featured

İktidara yakınlığı ile bilinen TGRT Haber’de iktidarın ‘Kur Korumalı Mevduat ‘ sistemi eleştirildi. TGRT Haber sunucusu Ekrem Açıkel, “Kur Korumalı Mevduat’ın Hazine’ye maliyeti ne? 18 liradan 11 liraya bu yöntemle çektik. Şimdi yine 18 liralara geldi. Boşuna boşuna bu bedeli niye ödedik biz?” diye sordu.

Kimi ekonomistlere göre 100 milyar liranın üstünde bir maliyet yarattığını belirten Açıkel, “Dolardan dolar kazanan, ranttan rant kazananları vergilerimle Hazine’den niye onların garantilerini finanse ediyorum?” dedi.

“Canım yanıyor” diyen Açıkel, sosyal medya hesabından da şu ifadeleri kullandı:

“Neden böyle oldu? Biz bunca sıkıntıyı neden çektik? #dolar yeniden 18 liralara geldi. Üstelik KKM’nin yükünü de biz omuzlamışken… Ya CDS? #boşuboşuna mı diye sormalıydım. Sordum”

İktidara yakın kanal da bombaladı: Bu bedeli neden ödedik?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Aklın yolu bir.

  2. 3 hafta önce

    yolun sonu görününce diller çözülmeye başladı.

  3. 3 hafta önce

    o yaptiklari kurtarma degil tokatlama operasyonuydu. Dolari firlatan bizzat sahsin kendisi. Faiz falan konusup bilerek yukseltiyor. Konusmasa birsey olmayacak. Cahilliginden degil. Ikinci ve ucuncu bir tokatlama da yolda.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!