İlahiyatçı Cemil Kılıç: Bugün Atatürk’ün kurduğu devletin bir memuru, minberden Atatürk’e lanet okudu

featured

İlahiyatçı Cemil Kılıç, adını anmadan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı eleştirerek “Unutma, bugün minberden isim vermeden Kadir Mısıroğlu’na rahmet, Atatürk’e de lanet okundu” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ayasofya Camisi’nde kılınan ilk namazda Osmanlı’daki kılıç geleneğini devam ettirerek minberde kılıçla hutbeyi irat etti.

İlahiyatçı Cemil Kılıç, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın cuma hutbesinde, “Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar” ifadelerine atıfta bulunarak bir paylaşım yaptı.

 
Kılıç, şu ifadeleri kullandı:

“Bütün dinler barış vaadiyle doğdu. Ancak bir süre sonra savaşın sözde kutsal nedeni oldular. İnsanlığın dincilere tutsak düşen dinlerden çektiği nedir Allah aşkına? Tıpkı Muaviye’nin cami kürsülerinden ehlibeyte lanet okutması gibi bugün de kürsülerden Cumhuriyet’in kurucusuna ad vermeden lanet okunuyor.

Unutma! Bugün minberden isim vermeden Kadir Mısıroğlu’na rahmet, Atatürk’e de lanet okundu. Bugün Atatürk’ün kurduğu devletin bir memuru Atatürk’e lanet okudu. Susanın kanı kurusun.”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet’in resim sitesinde yayımlanan cuma hutbesinin dışına çıkmış, “Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar” ifadelerini kullanmıştı.

Ayasofya, Mustafa Kemal Atatürk’ün de imzasının bulunduğu 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla müzeye dönüştürülmüştü.

İlahiyatçı Cemil Kılıç: Bugün Atatürk’ün kurduğu devletin bir memuru, minberden Atatürk’e lanet okudu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Hani Allah birdi la FSM kimki kıyamete kadar bilmem ne diye Allah gibi tehdit savursun.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Yüksek tahsil görsünler diye Nazizm’in şafağının sökmekte olduğu Almanya’ya talebe gönderdiğini anımsatan bir Ortaylı olsa, rahmet okuyacaklar. Ama yok işte yok. Böyle şeyler ancak sosyal paylaşım ortamlarında yazılabiliyor. Tabii moderatör onaylarsa..

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Yorumlamalar asiri derecede rabita kokuyor. Bire milyon katarak farkli yerlere getiriliyor konular…Asirilik igrenc bir seydir ve cok zararlidir…Hangi tarafta olursaniz olun…

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Atatürk’ün kurduğu devlette memur olan, benim ödediğim vergiyle maaş alan bu pislik, lanet herifin ALLAH bin türlü belasını versin ve aldığı maaşlar devletin bütçesinden yediği içtiği haram olsun inşallah. Ben vergi veren bir vatandaş olarak ve hakkım olarak devletten aldığı hiç bir şeyi helal etmiyorum. ALLAH’sız nankör, pislik…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!