‘İlk tercih Nebati değildi’… Beştepe’nin ‘ısrarla’ Bakanlık teklifi yaptığı isim kim?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, kulis bilgilerini paylaşarak, Beştepe’nin Hazine ve Maliye Bakanlığı için ilk tercihinin Nureddin Nebati olmadığını, Prof. Dr. Erişan Arıcan olduğunu iddia etti. Altaylı, ‘ısrarla ve defalarca’ önerilen Bakanlığın Arıcan tarafından kabul edilmediğini öne sürdü.

‘İlk tercih Nebati değildi’… Beştepe’nin ‘ısrarla’ Bakanlık teklifi yaptığı isim kim?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevinden istifa etti. Yerine Cumhurbaşkanı kararı ile Nureddin Nebati atandı. Karar Resmi Gazete'de “görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı” ifadeleriyle duyuruldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilmeden önce Bakan Yardımcısı olan Nebati'nin İlim Yayma Cemiyeti, ENSAR ve TÜGVA üyeliği tartışılırken, Beştepe’nin ilk tercinin farklı bir isim olduğu iddia edildi. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı yazısında Hazine ve Maliye Bakanlığı için ilk tercihin Nureddin Nebati olmadığını, Prof. Dr. Erişan Arıcan olduğunu öne sürdü.

Altaylı şöyle devam etti:

“Bu görev için düşünülen ilk isim son zamanların kamuda popüler profesörü Erişah Arıcan.

   Üniversiteden, Varlık Fonu’na kadar pek çok kamu görevini aynı anda yürüten Arıcan’ın Saray’da çok popüler olduğu bilinmeyen bir şey değil.

Bu popülarite, bu dönemde bir de “Bakanlık” ile taçlandırılmak istenmiş.

‘DEFALARCA VE ISRARLA…’

Erişah Hanım’a Hazine ve Maliye Bakanlığı defalarca ve de ısrarla önerilmiş.

Hatta bu konuda epey bir ısrara maruz kalmış.

Ancak Nuh demiş peygamber dememiş.

Bakanlık görevini kabul etmemiş.

Ve görev Nureddin Nebati’ye kalmış.

Hayırlı olsun:)))”