'İmam' itiraflarındaki 'mahrem' tehlikesi

Devlet kurumlarına sızmış FETÖ'nün mahrem yapılanmasına ilişkin, itirafçı FETÖ imamının itirafları, tehlikenin sürdüğünü ortaya koyuyor.

'İmam' itiraflarındaki 'mahrem' tehlikesi

FETÖ ile mücadele konusunda önemli bir uyarı geldi. Yeni Şafak yazarı Hüseyin Likoğlu,"Biz FETÖ’nün asalak takımıyla uğraşıyoruz. Mahrem yapıyı bazen tesadüfen yakalıyoruz, bazen de yukarıda olduğu gibi önemli bir mahremin ifadesiyle öğreniyoruz" dedi.

Likoğlu "Biz, 'Örgüt kurumlarında okumuş veya okuyanlar ile anne, baba veya kardeşleri örgüt kurumlarında çalışanlar için Fetullahçı' diyoruz. Bizim Fetullahçı dediklerimizi, örgüt mahrem yapmıyor. Bizim Fetullahçı dediklerimize, örgüt asalak muamelesi yapıyor" ifadelerini kullandı.

Yazının satır başları şöyle:

"Fetullahçı Terör Örgütü mensubu üst düzey bir mahrem imama, “Eğitim danışmanının görevleri nelerdir” demişler?

“Askeri lise, harp okulları, MİT, adliye, polis okulları gibi mahrem olarak tabir edilen kurumlara eleman sızdırma, hedefini tutturma ve mahrem yerlere verilmek üzere örgüt elemanı yetiştirmekten sorumludur” demiş.

Nasıl ve kimler çalışır, diye sormuşlar.

“İldeki tüm kurumlarla çalışan öğretmenler ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerle çalışır” diye cevap vermiş.

“Mahrem öğrenciler nasıl seçilir?” şeklindeki soruya da:

“Örgüt kurumlarında okumuş veya okuyan çocuklar mahrem gruba dâhil edilmez. Anne, baba veya kardeşlerinden örgüt kurumlarında okumuş ya da çalışan çocuklar da bu guruba alınmaz. Bununla ilgili olarak aday mahrem öğrencilerin TC kimlik numaraları bir liste halinde bağlı bulunan bölgenin eğitim danışmanına gönderilir. Burada sicil kontrolü yapıldıktan sonra, uygun olanlara ‘1’, olmayanlara ‘0’ kodu verilerek listeler belirlenir” şeklinde cevap vermiş.

Evet, Fetullahçı Terör Örgütü yarım asra yakın bu yöntemle devletin kılcal damarlarına sızdı.

15 Temmuz’da darbeye kalkıştığı için örgütün bu yüzünün bir bölümü deşifre oldu. Hiç kimsenin tahmin etmediği isimler Fetullahçı çıktı.

Sonra Fetullahçı alçaklarla ilgili sert mücadele kararları alındı. OHAL ilan edildi, devletin kurumlarına sızan Fetullahçı teröristleri bulmak için mücadeleler verildi. Ancak geldiğimiz nokta itibarıyla hâlâ FETÖ bitirildi, diyemiyoruz.

Niye mi? Çünkü biz FETÖ’nün asalak takımıyla uğraşıyoruz. Mahrem yapıyı bazen tesadüfen yakalıyoruz, bazen de yukarıda olduğu gibi önemli bir mahremin ifadesiyle öğreniyoruz.

Bizim FETÖ kriterleriyle, örgütün mahrem kriteri aynı. Bizim koyduğumuz kriterlerle FETÖ’cü dediklerimizi, örgüt mahrem yapmıyor.

Biz, “Örgüt kurumlarında okumuş veya okuyanlar ile anne, baba veya kardeşleri örgüt kurumlarında çalışanlar için Fetullahçı” diyoruz. Bizim Fetullahçı dediklerimizi, örgüt mahrem yapmıyor. Bizim Fetullahçı dediklerimize, örgüt asalak muamelesi yapıyor.

Yukardaki ifadede anlatılan FETÖ yapılanmasına baktığımızda pek çok mahremin hâlâ devletin içinde görev yapma ihtimali çok yüksek. Dolayısıyla FETÖ’nün mahrem yapılanması çözülmeden, Fetullahçı Terör Örgütü bitmez."