İmamoğlu’ndan dikkat çeken ‘İngiliz büyükelçi’ açıklaması: Hususi bir tarafı var

featured
service

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bir restoranda İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile yemek yemesinin ‘hususi bir tarafı’ olduğunu söyledi. İmamoğlu eleştirilere ilişkin de ‘Mağdur olan vatandaşlarımızdan özür diliyorum.’ dedi.

İstanbul kara teslim olmuşken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sarıyer’de bir balıkçıda İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile yemek yemesi çok konuşuldu.

Aynı gün gündüz saatlerde İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda İngiltere İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo ile görüştüğü ortaya çıkmıştı.

‘HUSUSİ BİR TARAFI VAR’

İmamoğlu büyükelçi ile görüşmesine ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı. 

Görüşmenin ‘hususi bir tarafı’ olduğunu belirten İmamoğlu şunları söyledi:

“Bu kadar yoğun bir gündemde yemeğe gitme meselemin bu kadar gündeme taşınılmasını ve manipülasyonu şaşkınlıkla takip ettiğimi ifade etmek isterim.

Bir büyükelçiyle Türkiye’nin en yoğun ilişkide bulunduğu bir ülkenin ana temsilcisiyle yenilen bir yemekten bahsediyoruz.

Kaldı ki bu yemek daha önce büyükşehir belediyesini ziyaret etmiş, kendisiyle beraber resmi bir görüşme yapmış ve akabinde böyle bir buluşmayı da tasarlamış bir belediye başkanıyım. Yaklaşık 20-25 gün önce buluşma gününü belirlemiştik.

Büyükelçi bir gün önce kalkıp Ankara’dan İstanbul’a gelmişti. Gün boyu yaptığı çalışmalardan sonra vakit ayırıp bu resmi buluşmayı ama tabii ki hususi bir tarafı var, buluşmayı eşlerimizle beraber yaptık.

İBB Başkanı’nın karla mücadele kadar dünyanın bu tarz ülkelerinin büyükelçileri ile kuracağı ilişki de sorumluluğudur. Bunu da gayet iyi yerine getiriyorum.”

MOBESE GÖRÜNTÜLERİ

İmamoğlu yemekle ilgili çıkan MOBESE görüntülerini de eleştirdi:

“Birileri savundu, birileri yerdi, hakaretler etti. Hiçbiri beni çok fazla ilgilendirmiyor. Bunlarla ilgilensem zaten işimi yapamazdım ben burada.

Ama sonrası önemli. Devletin imkanları kullanılarak MOBESE  kamerasının görüntülerinin böylesi bir magazinsel bir sürecin parçası yapılacak şekilde servis edilmesinin sağlanmasının karşısında ben  takipçi olacağım.

Çok çok önemli bir meseledir. Bu iş, kişisel de bir meseledir. Bu konudaki düşüncemi İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya’yla  paylaştım.

Çünkü İstanbul’un mülki amiri olarak bu konuda benim tereddütlerimi gidermekle  görevli.

MOBESE görüntüleri bir suçun önlenmesi, bir suçlunun tespiti için kullanılır. Genel başkanımız da bazı takip iddiaları, bazı dinleme iddialarını dile getirdi. Bundan çekinmeyiz. Bunlar varsa eğer,  bilmiyorum ben.

MOBESE görüntüleri bu sürecin bir parçası yapılarak servis ediliyor. Birileri bunu kullanıyor.

Bunu yapan kim ise, bunun talimatını veren kim ise, buna müsaade eden hangi sistem ise yani önemini bir insan şu an gözlerimin içine bakarken anlayabilir.

Mevcut konunun önüne geçmesin diye bu kadar konuşuyorum ama önemini nasıl hissettiğimi, ne kadar önemli bulduğumu ve takipçisi olacağımı, hukuki olarak arayışlarımın, mücadelemin devam edeceğini de  ısrarlı bir biçimde ifade edeyim.”

İSTANBUL’DA SON DURUM

“Araç yığınları var. Gün gün hem biz hem valiliğimiz; açıklamalarımız oldu. Valimiz farklı konularda alınan tedbirleri de söyledi. AVM’leri erken kapattık ve ilan ettik. Çağrılarımız cumadan başladı” diyen İmamoğlu, İstanbul’daki son duruşma ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“865 muhtelif araç yollardan kaldırıldı. Bunların içinde kamyon ve binek araçlar da var. İtfaiye ekipleriyle koordineli çalıştık.

Vatandaşların ihtiyaçlarına katkı sunmaya devam ediyoruz.

1500 yakın evsiz vatandaşımızı da kendi misafir noktalarımızda, otellerde misafir etmeyi başardık. Hala da 650’ye yakın vatandaşımız misafirimiz. Sadece barınma değil, gıda ihtiyaçlarını da karşılıyoruz.

‘ÖZÜR DİLİYORUM’

Sorumlu olduğumuz alanlarda 12 saat içinde karın başladığı andan itibaren sahada da gidip başında bekleyerek hangi noktada zaafiyet varsa akışkanlığı sağladık.

Mağdur olan vatandaşlarımızdan özür diliyorum.”

İmamoğlu’ndan dikkat çeken ‘İngiliz büyükelçi’ açıklaması: Hususi bir tarafı var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 4 ay önce

  Özrü kabahatinden büyük derler ya onun gibi bişey

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  İngiltere ve Amerika seçimde destekleyecekleri kişiyle önceden görüşme yaparla. Yayyip de Büyük Şehir Belediye Başkanı iken Beyaz Ev de ( Saray değil EV ‘) ağırlanmıştı. ne çabuk unutuyorsunuz ? Yoksa sizler seçtiğiniz Başbakanları kendi iradeniz ve oylarınızla mı seçtiğinizi sanıyorsunuz * Ay kıyamam sizlere ne kadar da safsınız. !

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Ne büyütüldü be!
  Adam sen de, herkesten özür diliyorsun.
  Günler öncesinden uyarı verildi. Zincirsiz atın kendinizi yollara. Sonra mağduruz.
  Bindik trene gittik işimize. Senede 3 gün de böyle olsun.
  A partisi olsa, Tanrıdan nimet yada ceza derlerdi.
  20 sene sonra kar yağar o da imamoğlu na denk gelir.
  ….

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  Tamam Şampiyon sakin… sakin… sensin… Biz özür dileriz.. Affet bizi!!

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  Hususi?Pes!!!

  Cevapla
 6. 4 ay önce

  tekinin “cizgisini” sever, ötekinin “hususi” tarafini … be adam ne kadar meraklisin sifreli konusmaya …

  Cevapla
 7. 4 ay önce

  Bu kaçıncı aynı durumda yakalanışın. Bir affet, iki affet. Artık tadını kaçırdın.
  Fazla heyecan yapıyorsun. Gözün oynaşta, elin işte değil. Hangi partiden olduğun falan fark etmez.
  Yanlış yapıyorsun.

  Cevapla
 8. 4 ay önce

  Hususi bir taraf derken? Zamaninda Tayyip’in de boyle seri Abd, Ingiltere, vs ziyaretleri vardi. Demek ki bu ulkede secimler hikaye. Nato ve Abd, “hususi tarafini” yeterli gordugu kisileri belli mevkiilere atiyor.

  Cevapla
 9. 4 ay önce

  adam şimdiden cumhurbaşkanı havasında….büyükelçiyle başlayıp yukarı doğru çıkacak

  Cevapla
 10. 4 ay önce

  Asla akp li değilim hatta akp yi günahım kadar sevmem ama Dindar geçinen dinin arkasına saklanan siyasetçilerden daha çok nefret ederim. Dindar olduğuna inanan hiç bir kişinin asla demokrat olamayacağına …ne kadar modern görünüşü olursa olsun beyninin kıvrımlarının din safsatası ile dolu olduğunu bilecek yaş da ve tecrübedeyim.Tayyini de siyasi hayatına aynen bu söylemlerle başladığını bilecek tecrübeye sahibim.Devlet içinde görev almamış birisinin sebebi ne kadar HUSUSİ?? olursa olsun amerikan veya ingiliz temsilcileri ile görüşmesi bende hep şüphe uyandırır.Ve hep haklı çıkarım tıpkı tayyip örneğindeki gibi.İmamoğlundan hoşlanmıyorum Tayyip ile aynı hamurdan yoğrulmuş.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!