İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: ‘O iş bitti kardeş’

İBB Başkanı ve adayı Ekrem İmamoğlu, "Cumhuriyette yönetici, vatandaşına bakarken haddini bilecek haddini. Mülk sahibi, 86 milyon yurttaş. Onun için, ‘Ben karar verdim, olacak!’ O iş bitti kardeş. Kanal İstanbul gibi felaket projelerine nasıl ‘dur’ dediysek, ‘dur’ demeye devam edeceğiz” dedi.

featured

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca Cumhuriyet Meydanı’ndaki halk buluşmasına katıldı.

İmamoğlu, “Cumhuriyette yönetici nasıl bakar biliyor musunuz? Gülerek bakar, yönetici vatandaşına şefkatle bakar. Yönetici, vatandaşına sert bakamaz talimat veremez, had bildiremez. Cumhuriyette yönetici, vatandaşına bakarken haddini bilecek haddini… Öyle oy verenmiş, oy vermeyenmiş… Yok, o devir bitti. Öyle mülk sahibi falan yok. Mülk sahibi, 86 milyon yurttaş. Onun için, ‘Ben karar verdim, olacak!’ O iş bitti kardeş. Kanal İstanbul gibi felaket projelerine nasıl ‘dur’ dediysek, ‘dur’ demeye devam edeceğiz. Asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Çiftçinin borcunu bitireceğini ve onlara güzel günler yaşatacaklarını ileri süren İmamoğlu, “Çiftçiye desteklerimizi tam iki katına çıkaracağız önümüzdeki dönemde. İstanbul’da çiftçiye 1 ver 10 al, 2 ver 50 al. Bak öyle bir şey bu. Bereket bu bereket.” diye konuştu.

İBB’nin, tarıma yaptığı destekleri anlatan İmamoğlu, şöyle konuştu:

“8 bin 200’ün üzerindeki çiftçi sayımız nasıl oldu biliyor musunuz? Bir anda 10 katına çıktı. 700-800 kişiyken, 8 bin 200’ün üzerindeki çiftçimize tohum verdik, fide verdik, mısır verdik, büyükbaş hayvan yemi verdik, arı yemi verdik, gübre verdik, mazot desteği verdik. Hem de çiftçinin mazotunu ne yaptık biliyor musunuz? ‘Yolda mazot harcamasın diye, traktörünün yanına kadar götürün.’ dedim. Pendik’in Göçbeyli köyüne uzak, yakın demeden nasıl hizmet ettiysek, diğer ucunda da Çatalca’nın bütün köylerine hizmet edip yapılan ihmallerin önüne geçtik. Geçmeye bu dönemde de devam edeceğiz.”

İmamoğlu, katılımcılardan 31 Mart Yerel Seçimleri’nde destek istedi.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: ‘O iş bitti kardeş’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!