İmamoğlu'nun Akşener ve Buldan'lı 8 Mart mesajına İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti lideri Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı etiketleyerek yaptığı 8 Mart paylaşımına ilişkin, "Doğru bulmuyorum" dedi.

İmamoğlu'nun Akşener ve Buldan'lı 8 Mart mesajına İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan tepki
İmamoğlu'nun Akşener ve Buldan'lı 8 Mart mesajına İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti Genel Başkanı ve Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı etiketleyerek yaptığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü paylaşımını yorumladı.

Yavuz Ağıralioğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklama "Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum." dedi.

Ağıralioğlu bir sonraki mesajında ise şu ifadeleri kullandı:

"Öcalan'a mektup yazdırılmasının milli iradeyi ne istikamette kamçıladığını ve ikinci seçimin sonuçlarına ne yönde tesir ettiğini hiç kimse unutmamalı! En başta da Ekrem Bey. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın #8MartDünyaKadınlarGünü kutlu olsun."

'OY TOPLARKEN AKIL EDEMEDİĞİNİZ YANYANA GELİŞ...'

Öte yandan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek de konuya Twitter'dan dahil oldu. Yavuz Ağıralioğlu'nun paylaşımını alıntılayan Çiçek "Yerel seçimlerden önce “HDP’lilerin başımın üzerinde yeri var. Onlara layık olmaya çalışacağım”, “Demirtaş’ın siyasetteki çizgisini çok beğeniyordum” diyen Ekrem İmamoğlu’na HDP ile beraber oy toplarken akıl edemediğiniz yanyana geliş 2 şeflik, 3 müdürlük için miydi Yavuz bey?" diye yazdı.