İmamoğlu'nun en yakınındaki İYİ Partili o mesaja ne dedi?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İYİ Parti lideri Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı etiketleyerek paylaşımda bulunması İYİ Parti'de krize neden oldu. Artan tepkiler üzerine İmamoğlu'na yakınlığıyla bilinen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'dan da konuyla ilgili bir açıklama geldi.

İmamoğlu'nun en yakınındaki İYİ Partili o mesaja ne dedi?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım” mesajı İYİ Parti içinde kriz yaratmıştı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, "HDP ve siyasilerinin isimlerinin, Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum" derken, İYİ Parti İBB Meclis Üyesi ve İYİ Parti İBB Grup Sekreteri Ali Kıdık ise, ''Biz ipleri koparmayız gerekirse keser atarız. Seçim ittifakı yaptık, teröristlerle anılma ittifakı yapmadık'' ifadelerini kullanmıştı.

Artan tepkiler üzerine, Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’dan da bir açıklama geldi.

Twitter hesabından konuya ilişkin bir mesaj paylaşan Kavuncu, “İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, Sayın Genel Başkanımızın isminin, terörle arasına mesafe koymamış bir partinin temsilcisiyle, aynı paylaşım içerisinde anılmasını kabul etmiyoruz” dedi.