İmamoğlu'nun tweeti sosyal medyada tartışma yarattı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda Kılıçdaroğlu için "sayın" ya da "Genel Başkanım" ifadelerinin kullanılmaması dikkat çekti. Ardından yapılan ikinci paylaşımda "Genel başkanım" ifadesi yer aldı.

İmamoğlu'nun tweeti sosyal medyada tartışma yarattı

Venedikli Ressam Gentile Bellini'nin Fatih Sultan Mehmet portresinin ön gösterimi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında yapıldı. Programa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldı.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından da törenin duyurusunu yaptı. İmamoğlu, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla, Fatih Sultan Mehmet tablosunun Saraçhane’de ön gösterimi yapılıyor." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu için "Sayın" ve "Genel başkanım" ifadelerini kullanmaması dikkat çekti. CHP'li olduğunu söyleyen bazı sosyal medya kullanıcılarından mesaja tepki geldi.

Ardından İmamoğlu'nun hesabından ikinci bir paylaşım yapıldı.

O paylaşımda, "Bu tabloda tarihimizle, atalarımızla biz varız, İstanbul var. Genel Başkanı'mız Kemal Kılıçdaroğlu ile Fatih Sultan Mehmet tablosunun ön gösterimini yaptık. Tablo, 6 Ekim-6 Aralık tarihlerinde Saraçhane Belediye Sarayı'nda "Fatih'in Rönesansı Sergisi" ile sizlerle buluşuyor" denildi.

İkinci paylaşımda "Genel Başkanı'mız Kemal Kılıçdaroğlu" ifadesinin yer alması dikkat çekti.