İngiliz gazeteciden canlı yayında Gazze isyanı: ‘Anestezi olmadan tedavi edilen çocuklar varken…’

İngiliz gazeteci Myriam François, katıldığı TV yayınında, "Yemenliler ticari gemilere saldırıyor, dünyada enflasyon yükselecek" yorumuna tepki gösterdi. "Şu anda Gazze'de anestezi olmadan ameliyat olan çocuklar var" diyen François, "25.000 insan öldürülmüş, 60.000 insan yaralanmış, açlık ve susuzluk hat safhada, siz ticareti mi konuşuyorsunuz" ifadelerini kullandı.

featured

İngiliz gazeteci ve film yapımcısı Myriam Francois katıldığı SKY News yayınında, Gazze’deki soykırımı görmezden gelerek Yemen’deki Husilerin deniz ticaretini sekteye uğratmasını konuşan sunucu ve konuğa sert ifadelerle tepki gösterdi.

‘SOYKIRIM VAR SOYKIRIM!’

SKY News sunucusunun, “Husilerin Kızıldeniz’deki bölgeyi elinde tutması nedeniyle yüz milyarlarca doların riske atıldığını söyleyen pek çok kişi var.” sözlerinin ardından tepkisiz kalamayan Francois, şunları söyledi:

“Soykırıma uğrayan Filistinlileri desteklemek için sandallarla gelen birkaç adam, buna itiraz ediyor ve biz de dünyanın en fakir ülkelerinden birini bombalıyoruz. Amazon paketleriniz geciktiği için çok üzgünüm. Soykırım var çocuklar, soykırım.

‘ŞU AN ANESTEZİ OLMADAN TEDAVİ EDİLEN ÇOCUKLAR VARKEN…’

Batı’nın dünyada kovboyculuk oynayamayacağını anlamaya başlaması gerektiğini düşünüyorum. İnsanların ülkelerini bombalayarak, uluslararası hukuku göz ardı ederek ve her eyleminizin bir sonucu olmasını bekleyerek etrafta dolaşamazsınız. Şu anda anestezi olmadan tedavi edilen çocuklar varken ticaret hakkında konuşmaya nasıl cüret edebiliriz?”

 

 

İngiliz gazeteciden canlı yayında Gazze isyanı: ‘Anestezi olmadan tedavi edilen çocuklar varken…’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!