İngilizler bile Türkçe konuşurken İmamoğlu İngilizce ne mesaj verdi?

İngilizlerin iki yüzlü ve sinsi olduğunu belirten Türk vatandaşına Birleşik Krallık'ın eski Anlara Büyükelçisi tepki gösterdi. Ekrem İmamoğlu ise İngilizce olarak İngilizlere dostluğunu sundu.

İngilizler bile Türkçe konuşurken İmamoğlu İngilizce ne mesaj verdi?

VERYANSIN TV

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, Türkiye’nin İngiltere’ye gönderdiği yardımları paylaştığı mesajında Türkiye’ye teşekkür etti.

Birleşik Krallık’ın eski Ankara Büyükelçisi Richard Moore ise bu mesajı alıntılayarak “Bravo benim Türkiye’m! Cömertliğiniz efsanevidir. Omuz omuza. Çok teşekkür ederiz” dedi.

İngilizlerin teşekkür mesajına H. Mehmet Kamiloğlu isimli vatandaş tepki göstererek “İkiyüzlü ve sinsi de olsalar, böyle selam verdiririz işte:çünkü biz TÜRKİYEYİZ!” dedi.

Kamiloğlu’nun tweet’ine yanıt veren Moore ise “İkiyüzlü ve sinsi. Türkiye’nin İngiltere konusunda komplo teorisi hayranlarını çok özledim.” dedi.

Buraya kadar Türkçe ilerleyen diyaloglara saatler sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. İmamoğlu’nun resmi İngilizce hesabından eski İngiliz Büyükelçiye destek mesajı atıldı. İmamoğlu, İngilizlere dostluğunu sunarcasına “Türkiye’ye olan sevginizden şüphe duymuyoruz. Organize kötülük her yerde bulunur ama Türk halkı herzaman kimin dost olduğunu bilir” dedi.