Tunç Soyer’in Kıbrıs çarkına o gazeteden ses kaydıyla yanıt! Bakın Soyer neler söylemiş…

'Kıbrıs'ı Kıbrıslılara bırakılım' açıklamasıyla büyük tepki çeken Tunç Soyer'in, söz konusu açıklama için '2 yıl önce söylediğim sözler' dediği belirtildi. Bunun üzerine röportajı yapan Haberci gazetesi, Soyer ile yapılan röportajın ses kaydını yayınladı.

Tunç Soyer’in Kıbrıs çarkına o gazeteden ses kaydıyla yanıt! Bakın Soyer neler söylemiş…

Haberci gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gizem Özgeç’in, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile makamında yaptığı görüşme sonrası 14 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” haberi Türkiye ve Kıbrıs medyasında geniş yer bulurken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer eleştiri yağmuruna tutuldu.

Ancak Tunç Soyer bu sözlerinin iki yıl önce yapılmış bir konuşmadan alındığını yeni olmadığını söyledi.

Kıbrıs’ta yayınlanan Haberci gazetesi ise böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, habere konu röportajın yeni yapıldığını açıklayarak “gazetecilik ilkeleri gereği” Soyer’in ses kaydını yayınladı.

İşte Haberci gazetesinin açıklaması ve Tunç Soyer’in ses kaydı.

Tunç Soyer’in, “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” açıklamalarına gelen yoğun tepkiler ve Başkan Soyer’in, “Söz konusu açıklamayı yaklaşık 2 yıl önce yaptım” yönündeki yeni açıklamasına açıklık getirmek ve cevap vermek adına, 10 Ekim 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen röportajın ses kaydını, gazetecilik ahlakı ve yayın ilkelerimiz doğrultusunda, tek bir kelimesine dahi dokunmadan tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz: