‘İnsan hakları meleği’ Gergerlioğlu, kanser hastası Türkan Saylan’ı nasıl linç etmişti?

featured

‘Abdest alırken yakalandı… Ayakkabısını giyemeden yaka paça gözaltına alındı’ şeklinde hakkında ‘mağduriyet’ yaratılan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, geçmişte kanser hastasıyken evi FETÖ’cü polisler tarafından basılan Türkan Saylan için “Medyada epeyi bir kıyamet koparıldı” demiş, “Saylan’ın evinin aranmasına büyük tepki gösterenler İstek vakfı arsasından cephanelik çıkmasını görmezlikten geldiler” ifadelerini kullanmıştı.

VERYANSIN TV

Hakkında ‘terör örgütü propagandası’ yapmak suçundan 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen HDP‘li Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisine yapılan çağrıya rağmen 10 günlük yasal süre içinde teslim olmaması üzerine dün gözaltına alındı.

Gergerlioğlu milletvekilliği düşürüldükten sonra Meclis’te yaptığı eylem nedeniyle daha önce gözaltına alındığında “Abdest almak üzereyken yaka paça yakalandı” şeklinde propaganda yapılırken, dün yapılan gözaltı sırasında da “Ayakkabılarını giymesine müsaade edilmedi” denildi.

TÜRKAN SAYLAN’IN EVİ BASILIRKEN ‘EPEY BİR KIYAMET KOPARILDI’ DEMİŞTİ

Yansıtılan ‘mağduriyet’ hikayeleri, Gergerlioğlu’nun, kanser hastasıyken Ergenekon kumpası kapsamında FETÖ’cü polisler tarafından 2009 yılında evi basılan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan için sarf ettiği sözleri akıllara getirdi.

Gergerlioğlu, 24 Nisan 2009 tarihinde kaleme aldığı yazısında Türkan Saylan’la ilgili “Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan Türkan Saylan hakkında medyada epeyi bir kıyamet koparıldı. ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan dine karşı alerjik aydın zihniyetinin bir prototipidir” ifadelerini kullanmıştı.

“Dine karşı bu denli alerjik yapıdaki bir zihniyet varsaydığı tehlikenin önlenmesi için her türlü çılgınca işe girişebilir” diyen Gergerlioğlu, “Tutturamayacağını bilse de darbe heveslisi olabilir. Bugün artık en çok reddetmeye çalışanlar bile bir Ergenekon yapılanması ve bir darbe hazırlığı olduğu yönündeki delilleri görmezden gelemiyor. Dine ve başörtüsüne karşı refleks alerjik tepki verenler Danıştay baskını olduğunda sokaklara dökülmüşlerdi, döktürülmüşlerdi. Bu cinayetin kendi hassasiyetleri üzerinden bir darbe tezgahı olabileceğini hiç akledememişlerdi. Allah insanın gözünü kör etmesin” diye yazmıştı.

‘TEPKİ GÖSTERENLER CEPHANELİĞE BAKSIN’

Gergerlioğlu, yazısının devamınde “Medyada Saylan’ın evinin aranmasına büyük tepki gösterenler İstek vakfı arsasından cephanelik çıkmasını görmezlikten geldiler” diyerek, şunları savunmuştu:

“T.C tarihinin bu en önemli soruşturmasının sulandırılmadan başarıya ulaşması gerekiyor. Dava adil bir yargılama ortamında devam ettirilmeli ve hiçbir baskıya uğramamalıdır. Yargı hem hükümetten hem de medyadan etkilenmemelidir. Saylan’ın soruşturma kapsamında   evinin aranması için kıyamet koparan medyanın davanın Danıştay baskını ile birleştirilmesi ve Bedrettin Dalan’ın arazisinden fışkıran cephaneliği görmezden gelmesi manidardır. 4. kuvvetin adaletin önünde bir set olması kendisi için tüm güven kırıntılarının kaybolmasına neden olacaktır.

Ergenekon soruşturması her geçen gün derinleşiyor. Danıştay baskınının Ergenekon davası ile birleştirilmesi ise Ergenekon’un en somut bulgusu olabilecek mahiyettedir. Davanın Danıştay baskını ile birleştirilmesi darbeciler için korkulu bir rüya idi ve bu gerçekleşti artık. Darbe yapılması için uygun bir zemin oluşturma amacı ile düşünce dünyasına yakın hakimleri bile çeşitli komplolarla öldürtmek son derece şeytani bir zihniyetin ürünüdür. Henüz yargı süreci bitmemiş olsa da bunun gerçekten ispatlanması   halinde çok çarpıcı bir durum ortaya çıkacaktır. Zira bazı kişilerin öldürttüğü insanın cenazesinde gözyaşı döktüğü ortaya çıkacaktır.

Ergenekon davası sadece dine alerjik bir zihniyetin deşifre olmasını sağlamayacaktır. Aynı zamanda komplocu, halkı her alanda biçimlendirmeye çalışan projenin de iflasını gösterecektir.”

‘İnsan hakları meleği’ Gergerlioğlu, kanser hastası Türkan Saylan’ı nasıl linç etmişti?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 sene önce

  Anlamamak istiyorlar, anlatsanız da fayda etmez. çünkü işlerine gelmiyor ve asla gelmeyecek. halbuki internet denen şey dipsiz bir ansiklopedi, isteseler kimin ne olduğunu, ne yaptığını ve ne yapmaya çalıştığını şak diye bulurlar. Kürt halkı (Buradaki kastedilen Kürt PKK terör örgütü oluyor. Yoksa mazlum insanlarla asla işi olmadı, olamaz.) onları (Onlar dediği Türkler oluyor.) tükürüğünde boğar. Bizim suskunluğumuz olgunluğumuzdandır. diyen birisine bel bağlayanlardan insanlara hayır gelmez.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Bunlar chp yönetiminden gidecek daha secilemeyecek o gün er geç gelecekler.ey pkk a seviciler gideceksiniz.ataturkun partisinde yeriniz olamaz.ataturkun emaneti.size müsade edilmeyecek..gorecegiz

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Türkan saylanın ahı hepsini öldürür inşallah

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Köseledendir yüzleri.
  Tıslamaya benzer sesleri.
  Bir kez samimi alıp vermezler.
  İhanet kokar nefesleri.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Dincilerin yine dincilerin adaleti ile muamele görmesi insana “Allah’ın sopası yok” lafını hatırlatıyor

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Bunları savunan liberallerin, dincilerin, solcu geçinenlerin utanacak bir yüzleri var mı? Hâlâ haklı haklı sırıtarak veya köpük saçarak konuşmuyorlar mı?

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  gergerlioğlu akp’li mebus olsaydı tutuklamazlardı

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!