İskenderun'da patlama

Hatay'ın İskenderun ilçe merkezinde bir patlama meydana geldi, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Hatay Valisi Rahmi Doğan, yaptığı açıklamada can kaybı bulunmadığını ve 2 teröristten birinin etkisiz hale getirildiğini aktardı. İçişleri Bakanı Soylu ise 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İskenderun'da patlama

Alınan bilgiye göre, Hatay'ın İskenderun ilçesi Fener Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Ölen veya yaralanın olmadığı olayda, çevredeki bazı araçlar ile iş yerleri hasar gördü. 

PATLAMA ANI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ 

Saat 20.50 sıralarında PAC Meydanı'nda büyük bir gürültü ile meydana gelen patlama sonrası bölgeye zırhlı polis araçları ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bölgeyi güvenlik çemberine alan polis, patlamanın kaynağını belirlemek için çalışma başlattı. Gerçekleşen patlama ise vatandaşların kameralarına yansıdı.

SOYLU: TERÖRİSTLER ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'ın İskenderun ilçesindeki terör eylemiyle ilgili iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

Soylu, Twitter'daki paylaşımında alkışlama işareti ve Türk Bayrağı ile birlikte, "Aferin kahramanlarımıza. İkisi de elde. Hikayesini anlatacağız" mesajını paylaştı. Soylu, paylaşımında İskenderun'u da etiketledi.

CAN KAYBI YOK

Hatay Valiliğinden patlamayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun'da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir."

VALİ DOĞAN: AMANOSLAR'DA PKK İMHA EDİLDİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugün itibarıyla Amanoslar'da PKK terör örgütü imha edilmiştir ve herhangi bir PKK terör örgütü birimi de kalmamıştır.

TERK EDİLMİŞ ARAÇTA İNCELEME

Patlamanın meydana geldiği caddenin yakınlarında terk edilmiş bir cipi fark eden polis ekipleri, araç üzerinde parmak izi çalışması yaptı.

Teröristlerin kullandığı araç olduğu değerlendirilen cip, ekiplerce inceleniyor.

Ekiplerin bölgedeki güvenlik önlemleri de sürüyor.

EGM: MİLLETİMİZİ BÖLMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Hatay'ın İskenderun ilçesindeki terör eylemine ilişkin, vatanı parçalamak, milleti bölmek isteyen hainlere izin verilmediğini bildirdi.

EGM'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Vatanımızı parçalamak, milletimizi bölmek  isteyen hainlere izin vermedik, vermeyeceğiz. İnançlı ve kararlı mücadelemiz son terörist yok edilene kadar devam edecek." ifadesine yer verildi. 

Paylaşımda Türk bayrağı grafiği ile Hatay ve İskenderun etiketleri de kullanıldı.