İŞKUR'da 'pes' dedirten ilan: Gazetecilik hobisi olan YouTuber aranıyor

Milyonlarca insanın umut kapısı olan İŞKUR'da bir İngilizce kursu tarafından verilen ilanda YouTuber arandığı ortaya çıktı. İlanda gazetecilik mesleği için "hobisi olan" ifadeleri kullanıldı.

İŞKUR'da 'pes' dedirten ilan: Gazetecilik hobisi olan YouTuber aranıyor

İŞKUR'da açılan bir iş ilanı "bu kadar da olmaz" dedirtti. Number One English isimli ingilizce kursu sahibi tarafından verilen YouTuber ilanında aranılan özellikler ise saymakla bitmiyor. İlanda gazetecilik mesleği için "hobisi olan" ifadeleri kullanıldı. Number One English isimli ingilizce kursunun koordinatörü H.K. tarafından verilen ilanda YouTuber arandığı ve istenilen özelliklerin fazlalığı dikkat çekti. 

Günboyu gazetesinden Murat Beyaz’ın haberine göre, ilanda işin tanımı olarak, "Türkiye'nin her bölgesinden gazetecilik-habercilik alanında hobisi olan, aktif, araştırmacı, fikir üretebilen, güncel konuları değerlendirebilen söyleşi ve röportaj yapabilecek" ifadeleri kullanıldı. 

İSTEKLERDE YOK YOK

Yapılan tanımda ayrıca "yemek, giyim, bahçe işleri, müzik, bilimsel çalışmalar, astroloji, ekonomi ve siyaset" konularında deneyimli kişiler arandığı belirtildi. İlanda aranan nitelik ve beceriler ise şöyle dile getirildi:

"Aktif, araştırmacı ve gazeteciliği sevmek. Kamera ve resim çekme kabiliyeti. Bilgisayar bilgisi. Photoshop, PowerPoint programlarını bilenlere öncelik tanınır. İsteklilerin ..... adresine CV göndermeleri rica olunur.”

İşte o ilan: