İsmail Küçükkaya, İmamoğlu, Abdullah Gül iddiaları… Halk Tv’nin patronu konuştu

İsmail Küçükkaya'ya 3 milyon dolar transfer parası verildiği ve bunu da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun finanse ettiği iddialarını yalanlayan Halk Tv'nin patronu Cafer Mahiroğlu, “Küçükkaya tüm parasını FOX'tan alıp geldi” iddiasında bulundu.

featured

Halk TV’yi 2,5 yıl önce satın alan iş insanı Cafer Mahiroğlu, kanala ilişkin iddialara yanıt verdi.

Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek’in sorularını yanıtlayan Mahiroğlu, İsmail Küçükkaya’nın FOX Tv’den Halk Tv’ye transferini Ekrem İmamoğlu’nun finanse ettiği iddialarını yalanlayan Mahiroğlu, Abdullah Gül’ün maddi destek verdiği haberlerini de doğrulamadı.

“Devlet kurumları bize reklam vermiyor. Ne Türk Hava Yolları ne bankası ne de diğer kurumları… Türk Hava Yolları ve bankaları anlamıyorum. Sanki THY’den bilet alanlar Halk TV izlemiyor mu? Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank’a para yatıranlar Halk TV izleyicisi değil mi?” diyen Mahiroğlu, CHP’li belediyelerden sadece 29 Ekim, 30 Ağustos gibi özel günlerde reklam aldıklarını öne sürdü.

İsmail Küçükkaya’ya 3 milyon dolar transfer parası verildiği ve bunu da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun finanse ettiği yönündeki haberler için de şöyle konuştu:

“Bunu ben de okudum. Aslında bir site, sürekli bizimle ilgili haber yapıyor. Yapabilir, en doğal hakkı. Fakat elinde veri, bilgi olması lazım. En azından benimle ilgili bir şey yazıyorsanız beni aramak zorundasınız. Doğru kabul edersiniz, etmezsiniz. Ulaşan yok, arayan yok, soran yok. 3 milyonları yazıyorlar. Sürekli yazıyor. İftira, yalan.”

Küçükkaya’Nın transfer ücretiyle ilgili de “Ona ben bir açıklık getireyim. İsmail (Küçükkaya) parasını FOX’tan aldı. İsmail Bey bunu kendisi de açıkladı” dedi.

Caferoğlu şöyle devam etti:

“FOX’tan, çalıştığı son günün primine varana dek alıp geldi. Yani o, parasını FOX’tanaldı. Bundan bile haberdar değiller. Biz Halk TV olarak ona yeni bir açılım yapma imkanı sunduk. Sabah haberlerinde çok güçlüydü, onu verdik. Akşam bir program yapmak istiyordu; onu teklif ettik, kabul etti. Halk TV’yi kendini yenileme fırsatı olarak gördü. Sonuçta biz FOX’tan farklı olarak, haber kanalıyız.”

“Allah aşkına İmamoğlu, Küçükkaya için niye para versin?” diye soran Halk Tv patronu,

“İsmail Küçükkaya’nın Halk TV’ye gelişinin parayla bir ilgisi yok. O, zaten Fox’tan 10 yıllık hakkını, hukukunu parasını alarak geldi. Bir de şunu sormalı insanlar; İsmail Küçükkaya’ya neden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı para versin?” dedi.

Abdullah Gül’ün de kanala finansal destek verdiği iddialarıyla ilgili de “Şimdi geçti artık Abdullah Gül demiyorlar, artık başka yeni trendler buluyorlar. Ben bunları dedikodu mekanizmasının işleyişine bağlıyorum. Bunları ciddiye mi alacağız?” ifadelerini kullandı.

Kurulacak yeni gazetenin ne zaman çıkacağıyla ilgili soruyu da “Gazete ile ilgili şu anda çalışıyoruz. Ekip oluşturuluyor işe alımlar yapılıyor ama tabi gazetenin şeklini şemalini oturuşunu iyi bir şekilde dizaynını çalışıyoruz. Doğruyu bulduğumuz an çıkacağız” diye yanıtladı.

İsmail Küçükkaya, İmamoğlu, Abdullah Gül iddiaları… Halk Tv’nin patronu konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!