İsrail'deki patlamamın ardından Şam'a füzeli saldırı

İsrail'in güneyinde yer alan ve bir nükleer tesisin bulunduğu Dimona kenti yakınlarında, yüksek sesli patlama seslerinin ardından sirenler aktif edildi. Patlamanın ardından işgalci İsrail güçleri Suriye'nin başkenti Şam'a saldırdı...

İsrail'deki patlamamın ardından Şam'a füzeli saldırı
Arşiv

İsrail'in güneyinde yer alan ve 13 kilometre güneydoğusunda Şimon Peres Nükleer Araştırma Merkezi'nin yer aldığı Dimona kentinde duyulan yüksek sesli patlama seslerinin ardından sirenlerin aktif edildiği bildirildi.

İsrail medyasından aktaran Lübnan merkezli Al Mayadeen kanalı, Gazze Şeridi'nden kente bir füze atıldığını bildirdi.

Kanalın aktardığına göre, Dimona yakınlarındaki Ebu Kureynat yerleşiminin bir sakini, güçlü bir patlama sesi duyduklarını ve evlerinin sallandığını ifade etti.

Öte yandan İsrail ordusu, yaptığı açıklamada olayın soruşturulduğunu duyurdu.

İsrail ordu radyosu ise sirenlerin aktif edilmesine neden olan roketlerin Gazze'den atılmadığını öne sürdü.

Radyo, Dimona kenti yakınlarında meydana gelen patlamanın Suriye hava savunması tarafından atılan ve hedefini şaşıran bir füze olduğunu duyurdu.

Patlamada meydana gelen can kayıpları ya da maddi hasara ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

'SURİYE ŞAM'DA İSRAİL SALDIRILARINA KARŞILIK VERİYOR'

Öte yandan Suriye devlet ajansı SANA, Suriye hava savunmasının başkent Şam'da İsrail tarafından atılan füzelere karşılık verdiğini bildirdi.

​Suriye Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, saldırıda 4 kişi yaralandı, sadece maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.