İstanbul Havalimanı’nda protesto! Çevik kuvvet ekipleri geldi

featured
service

İstanbul Havalimanı’nda yoğun kar yağışı nedeniyle dün öğle saatlerinden itibaren uçuşların iptal olması turistlerin protestosuna neden oldu. Turistlerin ‘We need hotel’ (Otele ihtiyacımız var) sloganları attığı İstanbul Havalimanı’na çevik kuvvet ekipleri geldi.

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı’ndaki uçuşlar, geçici olarak durdurulmuştu. Yaklaşık 25 saattir uçaklarının inmesini bekleyen yolcular, gece havalimanında, kartonların üzerinde uyumak zorunda kaldı. 

Yoğun kar yağışı hava ulaşımına engel olmaya devam ederken sosyal medyada paylaşılan görüntülerde turistlerin protestosu dikkat çekti. Turistlerin “We need hotel! / Otele ihtiyacımız var!” sloganları atması üzerine havalimanına çok sayıda çevik kuvvet polisinin geldiği görüldü. 

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, sosyal medya hesabından turistlerin protestosunu “İstanbul Havalimanındaki protestoların taşkınlığa yol açmaması için çevik kuvvet polisi çağrıldı” diyerek paylaştı.

Öte yandan, kar temizleme çalışmalarının devam ettiği İstanbul Havalimanı‘nda saat 12.00’de bir pistin faaliyete geçmesinin ardından Türk Hava Yolları’nın (THY) Venezuela’nın başkenti Karakas’tan İstanbul’a gelen uçağı saat 12.30’da havalimanına inmişti.

Bu uçağın ardından Meksika’nın Cancun şehrinden gelen TK181 sefer sayılı uçak da inişini gerçekleştirmişti.

Türkiye’deki başka meydanlara yönlendirilen uçakların gün içinde belli aralıklarla havalimanına iniş yapması bekleniyor.

Bu seferler dışında THY, bazı istisnai durumlar hariç diğer seferlerini saat 00.00’a kadar yapmayacak.

İstanbul Havalimanı’nda protesto! Çevik kuvvet ekipleri geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 4 ay önce

  Almanya’da sana hotel verilmiyor, ABD’de sana hotel verilmiyor, …. bunlar hangi ülkenin “Turistleri” ?

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Eger hata havayolu sirketinden kaynakli ise dunyanin her yerinde o sirket yolcularina otel , hatta dis fircasi vs gibi kisisel esyada saglar. Egerki hata havaalani isletmesinden kaynakli ise ,ki burada tamamen isletmenin hatasi soz konusudur, isletme yolcularina otel saglamak durumundadir. Genelde isletmeler camura yatarlar buda ayri bir konu.

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Kim vermiyor? Bilmeden konusmayin. Sirketler hotel vermek zorundalar, vermezlerse mahkemelerde baslari cok agrir.

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  belli bir saatlik erteleme sonunda, saat arttıkça: telefon, yemek, hatta yatacak yer temini zorunluluğu var!

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  Atatürk havalimanına inilebiliyorlar bakanlar Almanya’nın kıskandığı havalimanına nasıl inilemiyor metro hattı olmaz mı arkadaş bir havalimanına Avrupa’da nereye gidersen git metro ağı vardır havalimanlarına rahatça ulaşırsın

  Cevapla
 6. 4 ay önce

  Haklısınız, havayolu şirketinin kendi hatasından kaynaklanan bir durum varsa otel sağlanıyor ama kar yağdığı için kimse otel sağlamıyor Amerikada, doğal afet kategorisine giriyor. Çok hoş görülüyüz bu ucuzcu turistlere.

  Cevapla
 7. 4 ay önce

  “ucuz ülke” olmak bu tip turistlere ev sahibi olmak demek … Allah yardimcin olsun Türkiyem. ABDde, Almanyada Havalimani otelleri 100-150EURdan asagi oda vermiyor ama Türkiye 100EUR olunca “We need Hotel…” F U!

  Cevapla
 8. 4 ay önce

  Vay canına, demek ki bu turistler Türk milletine protesto kültürü aşılamaya gelmiş. Vay zındıklar. Deport edin hepsini hemen, hemen. :D ;)

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!