İstanbul’a kar ne zaman geliyor?

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Trakya'da kuvvetli sağanak beklenirken, Çanakkale, Muğla ve Antalya ile Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri yağmurlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Van, Ağrı çevreleri kar yağışlı olması tahmin ediliyor

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu tahminlerine göre; Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Edirne, Kırklareli, Balıkesir’in batı kıyı kesimleri, Muğla, Antalya ve Sivas, Erzincan ve Tokat çevrelerinin yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Erzurum, Ardahan, Ağrı ve Van’ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Rize’nin iç kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güneyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Trakya’da yer yer kuvvetli(40-60 km /saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI

Yağışların Rize’nin iç kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın Trakya’da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa)olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL’DA BEKLENEN KAR UYDU HARİTASINA YANSIDI

Geçtiğimiz günlerde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden İklim Bilimci Dr. Okan Bozyurt, İstanbul için 18 Aralık tarihinde kar yağışı uyarısı yapmış ve bu yağıştan yüksek kesimlerin istifade edeceğini ifade etmişti. Vatandaş bu tarihe kitlenmişken Hava tahmin uzmanı Kerem Ökten, İstanbulluları ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Ökten, “Türkiye’de Cumartesi günü bahar havası var. Sahilde ve açık havada yürüyüş için çok güzel bir gün. Pazar günü öğlen saatlerinde Balkanlardan soğuk hava gelecek. Pazartesi günü ise hava çok soğuk. Kar değerlerinde fakat yağış az görünüyor…” yorumunda bulundu.

İstanbul’a kar ne zaman geliyor?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!