İşte Arınç’ın damadının beraatine itiraz gerekçesi: Hiyerarşiye dahil olarak…

featured

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in beraat etmesine Cumhuriyet savcılığının yaptığı itirazın detayları ortaya çıktı.

Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter için 8 Kasım 2019’da İstinaf başvurusu yapılmıştı. Sözcü’den Asuman Aranca’nın aktardığına göre, başvuruda, beraat kararının kanuna aykırı olduğu belirtilerek, özetle şu gerekçelerle kararın bozulması istendi:

“FETÖ’nün bir kısım operasyonlarla gerçek amacını ortaya koyduktan sonraki döneme ilişkin tespit edilen hususlardan da anlaşılacağı üzere sanığın gerçek yüzünden haberdar olmasına rağmen hiyerarşiye dahil olarak örgüt talimatlarına uygun hareket ederek üzerine atılı suçu işlediği değerlendirilmiştir. Sanık hakkında üzerine atılı suçtan mahkumiyet hükmü verilmesi gerekirken beraat kararı verilmesi usul ve yasaya aykırıdır.”

BAŞSAVCI: DOLU BİR DOSYA

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, geçen günlerde düzelnediği basın toplantısında Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in FETÖ’den beraat etmesiyle ilgili, “Bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Karara itiraz ettik ve bozulacağını düşünüyorum” demişti.

ARINÇ’TAN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

Başsavcı Kocaman’ın sözlerinin ardından Twitter hesabında açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, açıklamanın “haysiyet cellatlarına malzeme verdiğini” öne sürerek “Siz yargıyı ve adaleti temsil ediyorsunuz. Adli konu üzerinde isim ve olay zikrederek sübjektif görüş beyan edemezsiniz” demişti.

İki buçuk yıl süren davanın usul ve yasaya uygun devam ettiğini ve halen kesinleşmemiş bir yargı kararı olduğunu iddia eden Arınç, açıklamaların yargılama sürecini etkilemeye yönelik olarak değerlendirilebileceğini öne sürmüştü.

Arınç, adeta başsavcıyı tehdit edercesine “Bu sözleriniz sebebiyle gerek Bakanlığın gerekse Hakimler Savcılar Kurulu’nun gereli incelemeyi yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İşte Arınç’ın damadının beraatine itiraz gerekçesi: Hiyerarşiye dahil olarak…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Seriatci, Ataturk ve Tukriye dusmani Arincin bu kadar kollanmasinin sebebi arastirilmalidir. CB nin aciklarini biliyor kesin yoksa bu herifin dogrudan idamla yargilanmasi gerekirdi bunca yaptiklarindan sonra.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!