İşte Halk Tv’de son durum… Yönetim belli oldu! Tuncay Özkan bu işin neresinde?

Veryansın Tv, satışının ardından Halk Tv’de yaşanan son gelişmelerle ilgili de yeni bilgilere ulaştı. Kılıçdaroğlu, kanalı büyütme görevini çok tartışılan isimlere verdiği söylendi. Bu isimlerin KRT’yi de yöneten Tuncay Özkan ve Erdoğan Toprak olduğu belirtildi. Danışma Kurulu'nda da tartışmalı isimlerin yer alacağı öğrenildi.

İşte Halk Tv’de son durum… Yönetim belli oldu! Tuncay Özkan bu işin neresinde?

Veryansın TV / ÖZEL HABER

İngiltere’de yaşayan iş adamı Cafer Mahiroğlu’na satışı yapılan Halk Tv yeni yönetimini belirlemeye başladı. Buna göre, geçen hafta Genel Yayın Yönetmenliğinden istifa eden Serhan Asker’in yerine Fox Tv’nin eski Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt getirildi. Kanalın satışıyla ilgili ilk bilgileri veren Veryansın Tv daha önce Sedat Bozkurt’un genel yayın yönetmeni olarak düşünüldüğünü yazmıştı.
Veryansın Tv Halk Tv’de yaşanan son gelişmelerle ilgili de yeni bilgilere ulaştı. CHP’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, kanalın politikasını belirlemek için Danışma Kurulu oluşturulacaktı. O kurul oluşturuldu.

KURUL’DA ÇOK İLGİNÇ İSİMLER VAR

Buna göre, Danışma Kurulu’nda eski Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila yer aldı. Fikret Bila ile birlikte yine eski Milliyet Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan da Danışma Kurulu’nda.
Kurul’da olacak son isim ise Enver Aysever.
Bazı CHP’lilerin özellikle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın uçağından inmeyen Serpil Çevikcan’ın yer almasından rahatsız olduğu da gelen bilgiler arasında.

‘MAHİROĞLU MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYOR’ İDDİASI

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın sağlık sorunlarının ardından kızı Aslı Baykal tarafından satılan Halk Tv’yi Cafer Mahiroğlu almıştı. Edinilen bilgilere göre, kanalı her ne kadar Mahiroğlu alsa da kanalın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kontrolünde olacağı öğrenildi. Mahiroğlu’nun ise milletvekili olmak istediği konuşuluyor.

KANAL TUNCAY ÖZKAN VE ERDOĞAN TOPRAK’A EMANET

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, Kılıçdaroğlu’nun kanalı büyütme görevini ise yine çok tartışılan isimlere verdiği söylendi. Bu isimlerin KRT’yi de yöneten Tuncay Özkan ve Erdoğan Toprak olduğu belirtildi.
Böylece KRT gibi Halk Tv’de de Tuncay Özkan belirleyici konumda olacak.

KILIÇDAROĞLU’NUN ŞARTLARI

Halk Tv ile ilgili diğer bilgiler ise şöyle:
“Kanal yönetimi Kılıçdaroğlu ile kötü olmayacak, kavga etmeyecek, CHP’li belediyelerle de iyi geçinecek. Kanalın maddi sıkıntısı yok. Bu nedenle kanal dışarıdan ajans desteği de alabilecek.

EKİBİN BÜYÜK KISMIYLA YOLLAR AYRILACAK

Kanalda temelden değişiklikler yapılacak. Buna göre, Halk Tv’de çalışan ekibin büyük bir kısmıyla yollar ayrılacak, kanalda program yapan birçok isim kanaldan uzaklaştırılacak. Kanala çıkacak olan konuklar da genellikle sağ cenahtan seçilmeyecek.”