İyi Parti vekili Koncuk tartışmaya dahil oldu: Bomba patlamasın, fitili ateşleyen elin cezası kesilsin

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla suçlayan Ümit Özdağ’ın açıklamaları İyi Parti’de kazanların kaynamasına neden oldu. Özdağ’ın açıklamalarını Veryansın TV’ye değerlendiren İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk “oy verilmeyecekler listesini” yapanların "bombanın fitili ateşlendiğini" söyledi. Koncuk "Ben hala bomba patlamasın diyorum. Fitili ateşleyen el bulunmalı ve cezası kesilmelidir.” dedi.

İyi Parti vekili Koncuk tartışmaya dahil oldu: Bomba patlamasın, fitili ateşleyen elin cezası kesilsin
İyi Parti vekili Koncuk tartışmaya dahil oldu: Bomba patlamasın, fitili ateşleyen elin cezası kesilsin

VERYANSIN TV

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla suçlayan Ümit Özdağ’ın açıklamaları siyasette deprem etkisi yarattı.

Özdağ’a partinin ağır toplarından çok sert tepkiler gelirken, “oy verilmeyecekler listesinde” yer alan İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Veryansın TV’ye özel açıklamalar yaptı.

“Oy verilmeyecekler listesini”, “kara liste” olarak tanımlayan Koncuk, Özdağ’ın da dahil olduğu tartışmaların bu operasyon nedeniyle sürdüğüne dikkat çekti.

Koncuk “Ben hala bomba patlamasın diyorum. Fitili ateşleyen el bulunmalı ve cezası kesilmelidir.” dedi.

Koncuk şu ifadeleri kullandı:

OPERASYONU KİM YAPTI? 

"Kara liste operasyonunu kim yaptı? Bazı il başkanları operasyonun direkt içindeyse ve bu il başkanlarına kim talimat verdiyse onlar sorumludur. Divanda yer alan, kurucular kurulunda yer alan arkadaşlarımıza operasyon kuruldu. Bu bir tasfiye. Niye tasfiye edildi bu insanlar? Esas sorgulanması gereken konu budur. Bu kara liste operasyonu İYİ Partiye emek vermiş dava arkadaşlarımıza bir itibar suikastıdır. Tartışmalar bu operasyon nedeniyle yapılıyor..

'BEN HALA BOMBA PATLAMASIN DİYORUM'

Bombanın fitilini ilk kim ateşledi?  Fitil ateşlenince öngörmediğimiz meselelerle karşı karşıya kaldık. Fitil ateşlendi ve hala patlamadı. Ben hala bomba patlamasın diyorum. Fitili ateşleyen el bulunmalı ve cezası kesilmelidir. Biz ikaz ettik, elçi gönderdik, kendimiz görüştük ama bu sorun çözülmedi. Tüm dava arkadaşlarıma sesleniyorum! Bu kara listeyi hazırlayarak partimizi tartışmaya sürükleyen insanlar baş tacı edildiği sürece, bu haksızlık görmezden gelindiği sürece tartışma devam edecektir. Mesele mağdur edilmiş, itibar suikastına uğramış insanları suçlayarak düzelmez tam tersine sıkıntı daha da derinleşir. Tüm bu gerçekler ışığında tekrar söylüyorum, 2. Olağan Genel Kurulumuzda bu kirli kumpası kuran el ya da eller ortaya çıkarılmalı ve problemin içinden çıkılmaz hale gelmesine göz yumulmamalıdır."