featured

İYİ Parti’de deprem! HDP ve Soros diyerek istifa etti

service

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Ok açıklamasında, CHP-HDP ilişkisini sert ifadelerle eleştirdi. Ok, İYİ Parti’de Sorosçuların da önemli görevlere getirildiğini belirtti.

İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın ardından bir istifa haberi daha geldi. Partinin önemli isimlerinden Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, yazılı bir açıklama yaparak istifa ettiğini duyurdu. Ok, istifa açıklamasında, Sorosçuların İYİ Parti’ye girdiği yönünde sert suçlamalarda bulundu. CHP ile HDP arasındaki ittifak yakınlaşmasına da tepki gösteren Ok, “PKK sevicisi” sıfatı kullandığı Selahattin Demirtaş’ın tiyatrosuna gidilmesini de eleştirdi.

SOROSÇULAR GİRDİ

Ok, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İYİ Parti Devletimize ve milletimizi zarar verecek, bölücü, yıkıcı faaliyet gösteren parti ya da sivil toplum kuruluşlarında yer alan, gücünü ve sermayesini emperyalist güçlerden alan kişi ya da kişilerin asla erişemeyeceği Atatürk’ümüzün Milliyetçilik anlayışı ile kurulmuş ve bu doğrultuda siyaset yapması arzu edilmiştir. Ancak bu iddiamız çok kısa bir zamanda yerle bir olmuş ve hayallerimiz yıkılmıştır. Şöyle ki sözde sivil toplum örgütü adındaki, emperyalist Soros Vakıfları’nda görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen bu Soros’çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir. Ve 03.09.2019 tarihinde yaptığım yazılı basın açıklaması ile özellikle Genel Merkez Yönetimini de bu konuda eleştirmişimdir.

Yine ilk fırsatta Genel Başkanımız ile bire bir yaptığım görüşmede bu uygulamadan dolayı artık partimizin siyasi faaliyetlerine katılmayacağımı ama partiye de zarar vermeyeceğimi ifade ettim. Yine bu görüşmede artık milletvekili adayı da olmayacağımı ve yapılacak ilk genel seçimde aktif siyaseti bırakacağımı da kararlı ve net bir şekilde ifade ettim. Devamla Meclis Başkanlık Divanı’ndaki görevimden de ayrılabileceğimi ifade etmeme rağmen Genel Başkanımız kararlı bir şekilde devam etmemi istedi. Haliyle siyasi çalışmalarıma seçim bölgemde de son verdim. Partimizin zarar görmemesi adına bu ayrıntıları paylaşmadığım partili arkadaşlarımın yerelde hiçbir siyasi çalışma yapmadığım ve onları yalnız bıraktığım için haklı olarak bana kırıldıklarını da biliyorum.

Partimiz yetkili kurulları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olmasından benim de gurur duyduğum CHP ile seçim işbirliği kararı aldı. İptal edilen İstanbul seçimlerinden sonra üç hafta Sayın İmamoğlu’na destek vermek için İstanbul’a gittim. Sayın İmamoğlu seçimden hemen sonra sanki yapacak hiçbir işi kalmamış gibi hemen HDP’li belediyeleri ve yine ilk yurt dışı gezisinde de PKK’lı Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret etmiştir. Dahası, başkan eşleri ve ihanet sürecinin akil adamlarından Kadir İnanır ile birlikte PKK sevicisi Demirtaş’ın yazdığı kitaptan sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitmişlerdir. Bütün bunlar artık ortağımız CHP’nin HDP ile adı konulmamış bir ortaklık yaptığının meydana dökülmesidir. Partimiz Yönetiminin milletvekilleri ile yaptığı ilk toplantıda bu durumdan rahatsız olduğumu ve bunun tarafımdan kabul edilemeyeceğini ifade ettikten sonra “Parti Yönetimin görüşünü sordum.” En yetkili ağızdan verilen cevapla aynen devam edileceğini anlaşılmış oldu.

Partimizde Türk Milliyetçiliği Ülküsü davasını savunan ve farklı görüşlerde çok değerli vatansever-yurtsever arkadaşlarımın varlığından çok ama çok mutluyum. Özellikle de her biri ayrı bir değer olan çok kıymetli ve kaliteli bir TBMM Grubumuz var. Böyle seçkin bir grupla çalışmak benim için ayrıcalıktı. Kurucular kurulumuz başta olmak üzere bütün Türkiye’de kurucu olarak ve üye olarak katkıda bulunan bütün arkadaşlarımızla gurur duyuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi olmak üzere başkanlık divanı üyelerim maddi manevi fedakarlık yaparak, zorluklara göğüs gererek partimizi bu noktaya taşımışlardır. Başta Genel Başkanımız olmak üzere hiçbir partilimiz ile dargınlığım, kırgınlığım veya şahsi bir problemim söz konusu olamaz. Genel Başkanımızın şahsında bütün İyi Partili ailesine başarılar diliyorum.Ve İYİ Parti’deki bütün görevlerimden istifa ettiğimi saygıyla kamuoyuna ilan ediyorum. Ayrıca kamuoyunda yanlış algıların oluşmaması için altını önemle çizerek ifade etmek isterim ki ne memleketimizin şu an yaşadığı ve yaşanmakta olduğu sıkıntı ve acıların baş müsebbiplerinden olan Sayın Davutoğlu’nun kurduğu parti ile ne de Sayın Babacan’ın kuracağı parti ile zerre ilişkim söz konusu olamaz. Şahsım Türk Milliyetçiliği Ülküsüne gönül vermiş ve bu duruşumdan da asla taviz vermeyecek bir duruşa sahibim. Bu dönem son milletvekilliğimdir. Bundan sonra asla milletvekili adayı olmayacağımı da ifade etmek istiyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İYİ Parti’de deprem! HDP ve Soros diyerek istifa etti

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

 1. 2 sene önce

  Sayın Milletvekilinin tesbitlerine tamamen katılıyorum.İYİ Parti nin diğer milletvekilleri ve CHP milletvekillerininde gerçekleri görerek hareket etmeleri ülkemizin geleceği bakımından hayati önemdedir.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Iyi parti niye ses çıkarmıyor hdp ychp işbirliği ne işi ne geliyor merkez iyi partiye kayıyor.niye elestirsin

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Bahçeli teklif gönderir ,Tayyip’in dümen suyuna girer .Açıklamalar ona delalet .

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bunlar şark tipi ucuz kahramanlıklar. O kadar adamsan milletvekilliğinden de istifa et. Nasılsa bir dönem vekillik yapınca ömrünün sonuna kadar kıyak emekliliğin olacak. Bu ülkede vatana ihanet nedir diye sorsalar beş para etmez adamların bir dönem vekillik yapıp ömür boyu kıyak emekli olmasına göz yummaktır diye cevaplarım. Memleketin bunca okumuş evladı işsizlikten intihar ederken bazı beş para etmez adamlar dört yıl vekillik yapıp ömür boyu ülke ortalamasının beş on katı maaşlarla emekli olabiliyor. Bu adamlar eyt li vatandaşlara da haktan hukuktan bahsedebiliyor üstelik. Bu ülkede hukuksuzluk adaletsizlik bizzat yasa koyucular eliyle kökleşti. Alın bu vekili mesela. Sözümona milli hassasiyetleri var. Sözümona ülkeyi düşünüyor. Kendisini tepeden inme meclise sokan partiden istifa ediyor ama partinin kendine sağladığı vekillikten ve vekilliğin yağlı emekliliğinden istifa etmiyor. Bunlara da adam diyorlar. Adam diye sokakta geziyor bunlar.

  Cevapla